PARTIZAN ZABLISTAO U SLOVENIJI: Crno-beli rutinski sa Spartakom, pogodio i Andrade (VIDEO)

28.06.2022. 19:49
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Dobra provera.

Fudbaleri Partizana slavili su u drugoj pripremnoj utakmici u Sloveniji, oni su bili bolji od Spartaka iz Trnave (3:0).

NIŠTA OD PARTIZANA: Strahinja Pavlović pred potpisom!

ŠOK U SUPERLIGI: Trener Mladosti podneo OSTAVKU zbog pritiska!

PADA TUŽBA ZBOG MITROVIĆA: Radnički traži pravdu od UEFA i FIFA

Crno-beli su posle uvodnog poraza od Kluža (1:0) popravili utisak, strelci za četu Ilije Stolice su bili Menig, Lutovac i Andrade.

Na startu meča Partizan je bio bolji rival, imao terensku inicijativu, a tu nadmoć uspeli su da materijalizuju tek u završnici poluvremena. Prvi koji je zatresao mrežu za srpski tim na pripremam u Ptuju bio je Kvinsi Menig.

Urošević je ubacio sa strane, Holanđanin je primio loptu unutar šesnaesterca, okrenuo se i prevario Takača.

Crno-beli su još jednom pogodili pred poslednji sudijski zvižduk u prvom delu, Lutovac je iskoristio brilijantnu loptu Fejse sa skoro polovine terena i glavom pogodio gornji desni ugao za ubedljivih 2:0.

Partizan je sa dobrom igrom nastavio i u drugom poluvremenu, prvu šansu je imao Menig u 51. minutu. Pokušao je da lobuje golmana Spartaka iz Trnave, lopta je dokačila jednog odbrambenog igrača rivalskog tima i prešla je preko prečke.

Ipak, što nije on jeste novajlija u redovima tima iz Humske, Patrik Andrade. Filip Holender je odlično centrirao spoljnim delom stopala, a fudbaler sa Zelenortskih ostrva je bio priseban i povećao rezultat.

Do kraja duela nije bilo više prilika i Partizan je ostvario prvu pobedu na pripremama u Sloveniji.