18°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

PARTIZANE PAZI: Sparta surovo GAZI! Česi DEKLASIRALI rivala, napadači već sada u TOP formi!

12.01.2022. 12:56
FK Sparta Prag
FK Sparta Prag / Izvor: Profimedia

Ubedljivo.

FK Partizan će u šesnaestini finala Lige konferencija odmeriti snagu sa Spartom iz Praga.

TRENER PARTIZANA JAKOM PORUKOM PRUŽIO PODRŠKU NOVAKU: A onda PROKOMENTARISAO Zvezdin POTEZ!

VAZURA OTKRIO PLANOVE: Imamo ponude za TROJICU fudbalera! Neće biti RASPRODAJE

ZVANIČNO: Stanojević produžio ugovor sa Partizanom (VIDEO)

Crno-beli su, podsetimo, takmičenje u grupi "B" završili na drugoj poziciji, iza belgijskog Genta koji se direktno plasirao u osminu finala, dok su iza kluba iz Humske ostali estonska Flora iz Talina i kiparski Anortozis.

Sa druge strane, Česi su kao trećeplasirana ekipa u grupi "A" nastavili evropsku priču u najmlađem UEFA rangu, a sa Partizanom će odlučivati o tome ko će ići među 16 najboljih klubova Lige konferencija.

I dok je Aleksandar Stanojević danas obavio prozivku pred start priprema za nastavak sezone, višestruki šampion Češke već uveliko igra prijateljske utakmice.

Naime, Sparta je danas deklasirala ekipu Hrudima, koja se takmiči u drugoj ligi, rezultatom 5:0 (2:0).

Već do poluvremena bilo je sve jasno, pošto je osvajaču 36 titula u Češkoj (računajući i bivšu Čehoslovačku), trebalo samo četiri minuta da stekne kapitalnu prednost do poluvremena.

Najpre je devetnaestogodišnji napadač Adam Hložek doveo domaćina u vođstvo na isteku 35. minuta, da bi samo 360 sekundi kasnije njegov partner iz špica Tomaš Cvancara duplirao prednost.

Na 3:0 povisio je osamnaestogodišnji vezista Adam Karabec početkom drugog dela (48.), samo 120 sekundi pošto je kročio na teren, da bi još jedan napadač Matej Pulkrab bio precizan u 65. minutu, na dodavanje Sejka, za ubedljivih 4:0. Inače, Pulkrab je nekoliko trenutaka ranije zamenio strelca drugog pogotka Cvancaru.

Konačan rezultat postavio je momak rođen 2000. godine Vojteh Patrak u 86. minutu, takođe napadač, koji je na teren kročio u 60. umesto Bugarina Martina Mičeva.

Sparta je igrala u sastavu: Heca (30. Nita), Celustka (46. Panak), Dockal (46. Karabec), Cvancara (46. Pulkrab), Krejci (30. Haraslin, 60. Rines), Pavelka (46. Vitik), Pešek (30. Minčev, 60. Patrak), Polidar (46. Suhomel), Saček (30. L. Krejči), Vizner (46. Gabrijel), Hložek (46. Sejk).

Pogledajte kako izgleda Jasmina Aleksandrov, bivša košarkašica i supruga Nemanje Aleksandrova.