RUTINSKI: Partizan bez poteškoća savladao Loznicu

06.04.2022. 16:28
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Meč četvrfinala Kupa Srbije.

Partizan se plasirao u polufinale fudbalskog Kupa Srbije. Mesto među četiri najbolja tima izborili su rutinskim trijumfom od 2:0 na svom terenu protiv člana Prve lige Loznice. Strelci su bili pred kraj prvog dela Rikardo i Lazar Marković.

MOGLO JE I LAKŠE: Kadeti dobili rivale na Evropskom prvenstvu

POSLE ODLUKE O KOJOJ SVI PRIČAJU Šaponjić poslao poruku: "Prvenstvo nije rešeno" U derbiju je POSTIGAO GOLČINU (VIDEO)

NA STAROM POSLU: Kuman novi selektor Holandije

Partizan je dominirao u prvom delu sa preko 80 posto poseda lopte. Imali su crno-beli devet šuteva (sedam u okvir) u prvom delu, dok gosti nisu nijednom ugrozili Nemanju Stevanovića. Odolevali su gosti do 33. minuta, ali tada je Rikardo glavom uspeo da postigne gol.

Kada se čekao poslednji zvižduk prednost je duplirao Lazar Marković i tako se na odmor otišlo sa velikom prednošću.

ČETVRTFINALE KUPA SRBIJE

PARTIZAN - LOZNICA 2:0 (2:0)

Stadion: Partizana

Sudija: Nenad Minaković

Strelci: Rikardo 33, Marković 45.

Partizan: Stevanović – Živković (od 56. Miljković), Miletić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jevtović – Marković (od 66. Holender), Natho, Jović (od 66. Lutovac) – Rikardo (od 46. Milovanović (od 79. minuta Baždar)).

Loznica: Golović – Radmanovac (od 66. Kostić), M. Nikolić, Ristivojević – Vrštanović, Ivić, N. Nikolić, Milinković (od 66. Vraštanović), Kijevčanin (od 66. Obadović)  – Matić (od 88. Kojić), Vićentijević.

Nastavak je doneo mnogo manje napada crno-belih koji su čekali da odrade samo utakmicu do kraja. Pokušavali su i gosti povremeno, ali bilo je celo vreme jasno ko će ići dalje.

Susret je rešio pogodak Lazara Markovića i drugo poluvreme je bila mala uspavanka, jer domaći nisu želeli mnogo da se zamaraju pred važne mečeve.

Sve što se dešavalo na meču možete pročitati ovde

90. minut
Nova prilika za Lutovca, ali opet nije uspeo da se upiše u strelce. Sudija neočekivano produžava tri minuta.
79. minut
Marko Milovanović izlazi iz igre iako je tek ušao na poluvremenu, nije poznato da li je imao problema sa povredom. Umesto njega na terenu je Samed Baždar.
73. minut
Odličan udarac Lutovca, ali stativa je bila saveznik gostiju.
65. minut
Zdjelar volejom odlično puca, ali brani Golović. Zatim zamalo i autogol. Ostaje 2:0.
63. minut
Nova prilika za Jovića, ali pucao je pored gola.
57. minut
Sada je i korner za Loznicu. Posle gužve odmah i drugi.
56. minut
Prvi šut za Lozničane. Šut je završio preko gola, ali prvi put smo videli malo uzbuđenja ispred Stevanovićeve mreže.
51. minut
Kolosalna prilika za Živkovića. Sa nekih tri metra iskosa desno pucao je u suprotan ugao, ali malo pred gola.
46. minut
Domaći nastavljaju sa pritiscima.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45, minut
GOL!!! 2:0 - Lazar Marković posle kornera dobio je loptu na trri metra od gola i nije mu bilo teško da udvostruči prednost.
44. minut
Bibras Natho odlično puca iz slobodnog udatrca sa nekih 18 metara. Golović je izbacio loptu u korner.
39. minut
Saša Zdjelar sa pet metara loše puca i ostaje 1:0.
33. minut
GOOL! 1:0 Asistencija Natha, Rikardo glavom sa pet metara rutinski pogađa mrežu.
32. minut
Posle velike greške gostujuće odbrane lopta je stigla do Lazara Markovića koji je slabo šutirao i ostaje bez golova.
30. minut
Marko Jevtović odlično gađa iz daljine, ali malo preko gola.
25. minut
Posle mnogo psovki trener crno-belih dobija samo žuti karton. Nakon kornera Miletić je pucao pored gola.
23. minut
Rikardo je bio i idealnoj poziciji, ali samo korner iako domaći traže penal. Aleksandar Stanojević se čuje dosta daleko koliko se buni zbog sudijske odluke.