PLEJ-OF ZA LIGU ŠAMPIONA: Srpski Panatinaikos bez elite, vijori će se "mušema" u Istanbulu i Bernu

Fudbaleri Jang Bojsa, Galatasaraja i Brage igraće grupnu fazu Lige šampiona za sezonu 2023/24 posle revanš mečeva plej-ofa.

PREMIJERA NA RTS-U, NAGRADA NA ZLATIBORU, PA FESTIVAL U MILANU – FILM “KAKO SMO ZAVOLELI BASKET” NIŽE USPEHE

VREĐAO JE SUDIJU: FA pokrenuo postupak protiv Van Dajka

ZA 25 MILIONA EVRA: Lindstream u Napoliju

Najuzbudljivije je bilo u Atini, gde je Panatinaikos, koji sa klupe predvodi srpski trener Ivan Jovanović, protiv portugalske Brage jurio zaostatak od jednog gola (2:1) iz prvog meča, ali nije uspeo i ponovo je poražen (1:0).

Imali su svoje prilike Grci, pretili, kružili oko gola Mateusa Magalaesa, ali nisu našli put do mreže, ali jeste Braga. Pukla je kontra u 83. minutu, a Bruma je bio egzekutor.

Za Panatinaikos, srpski fudbaleri imali su "tanak" učinak, pošto je Đuričić odigrao poslednjih 12 minuta meča i pet minuta pre kraja imao priliku da unese dramu u završnicu, ali je prebacio gol iz izgledne pozicije. Filip Mladenović  nije dobio priliku i ceo meč je presedeo na klupi.

Fudbaleri Jang Bojsa su posle 0:0 iz Izraela, savladali Makabi na svom terenu (3:0) i suvereno se plasirali u Ligu šampiona. Iten, Sek i Ugrinić su pogađali za tim iz Berna.

Galatasaj je uspeo da odbrani 3:2 iz prvog meča protiv Moldea i u Istanbulu je potvrdio plasman u najjače klupsko takmičenje. Meč je završen 2:1 za domaćina, ali nije bilo lako za Turke. Crveno-žuti su poveli u sedmom minutu golom Ikardija sa penala.

U nastavku su Norvežani poravnali golom Hestada u 66. minutu, a u samoj završnici su mogli da obezbede produžetak. Beriša je devet minuta pre kraja zatresao mrežu Muslere, ali je taj gol poništen zbog ofsajda. Do kraja meča Galata se branila i u jeku te defanzive postigla još jedan pogodak.Igrao se treći minut nadoknade kada je Anhelinjo iz slobodnjaka promenio rezultat. Doduše, imao je dosta sreće levi bek pošto je lopta na putu ka golu kačila nekog od ograča Moldea u živom zidu i na taj način rešio pitanje prolaska dalje.