PLEJ-OF ZA LIGU EVROPE: Suma i Tošić režirali PREOKRET, Partizan će sa prednošću putovati u Norvešku (VIDEO+FOTO)

22.08.2019. 22:49
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Utakmica sezone za crno-bele.

Fudbaleri Partizana savladali su norveški Molde sa 2:1 (1:1) u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope. Crno-beli su gubili u 44. minutu posle gola Bolija, ali je Suma izjednačio u nadoknadi prvog dela, da bi Zoran Tošić na šest minuta pre kraja meča doneo pobedu Partizanu.

Utakmica je bila jako tvrda i neizvesna, domaći su imali više od igre, ali je i Molde imao nekoliko solidnih šansi za još koji gol u gostima. Revanš je na programu za sedam dana u Norveškoj.

Tok utakmice možete pogledati u nastavku.

CRNO-BELI SVE JAČI: Najveće pojačanje stiglo u Partizan

ZA NJOM SE OKRETAO SVAKI MUŠKARAC: Pogledajte kako je izgledala supruga Saše Đorđevića pre braka sa slavnim košarkašem

KAO DA SU NAS POKUPILI SA ULICE! Zvezdi SAD dosta POTCENJIVANJA, evo šta je PORUČILA pred Mundobasket (VIDEO)

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Igraće se četiri minuta sudijske nadoknade.
88. minut
Nesportski potez igrača Moldea. Jedan igrač je ležao zbog povrede, a oni su nastavili napad, međutim Stojković je sprečio izjednačenje.
84. minut
Sjajan potez Zorana Tošića, koji je posle asistencije i sam zatresao mrežu, 2:1 za Partizan!

79. minut
Posle šuta Uroševića lopta se od golmana odbila ka Asanu, koji je bio sam na nekoliko metara od gola. Ispred njega je bio samo jedan igrač na gol liniji, a Japanac je volejom poslao loptu na tribine!

73. minut
Debi Natha, koji menja Sumu.
72. minut
Mađar Kasaji je pokazao žute kartone Boliju i Šćekiću zbog "koškanja".
66. minut
Urošević je pokušao jedan na jedan, ali je Partizan dobio samo korner, posle koga Šćekić nije uspeo da ugrozi gol Moldea.
62. minut
Savo Milošević se odlučio na drugu izmenu. Perspektivnog Filipa Stevanovića zamenio je Asano.
59. minut
Veoma opasan napad gostiju, posle neuspešne ofsajd zamke, ali je Šćekić intvenisao u poslednjem momentu i sprečio promenu rezultata.
56. minut
Novi pokušaj Sume, prilikom koga je Partizan oštećen za korner.
50. minut
Žuti karton za Džejmsa, napadača Moldea.
46. minut
Partizan je početnim udarcem otvorio drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+1. minut
Suma je doneo ekspresno izjednačenje! Tošić ga je proigrao, a on je sjajnim lažnjakom okrenuo defanzivca Moldea i perfektnim šutem pogodio dalji ugao protivničkog gola. Sad se lakše diše u Humskoj!
44. minut
Rezervista Boli je doveo Molde u vođstvo preciznim šutem od dve stative.
39. minut
Novi pokušaj domaćih iz prekida. Tošić je pokušao da pronađe Vujačića, ali se defanzivac nalazio u ofsajdu.
35. minut
Nezgodan sudar Vujačića i Stojkovića, ali će štoper Partizana nastaviti igru bez većih problema.
33. minut
Prva izmena u redovima Moldea. Povređenog Knudsona menja Boli.
27. minut
Partizan preuzima inicijativu, lopta je sve više u posedu crno-belih, ali teško stvaraju šanse protiv čvrste ekipe Moldea.
24. minut
Džejms je bio u dobroj poziciji u kaznenom prostoru domaćih, ali se u odsudnom trenutku okliznuo.
22. minut
Partizan je imao polupriliku iz kontre. Suma je odigrao na bok za Sadika koji je ubacio po zemlji u šesnaesterac, ali su Norvežani uspeli da otklone opasnost. I dalje bez golova u Humskoj.
19. minut
Teška lopta za golmana gostiju Kaninksa, koji nije uspeo da je iskontroliše. Partizan je dobio korner.
17. minut
Dosta oprezna igra na obe strane, bez puno rizika.
11. minut
Povreda Vujačića, u pitanju je zglob desne noge. Odmah zatim, Norvežani su imali sjajnu šansu! Šutirao je Eikrem, ali je Stojković krajnjim naporom intrvenisao, ostaje 0:0.
8. minut
Sadik je pokušao iz okreta, sa nekih 20-ak metara, ali traljavo.
6. minut
Lep solo prodor i šut Filipa Stevanovića, pravo u golmana Moldea.
5. minut
Početno ispitivanje snaga, bez većih prilika. Gosti su imali dva kornera, dok je Partizan pokušavao iz kontranapada.