19°C
14.05.2024.
117.1197
108.716

POLA POSLA ZAVRŠENO U PRVOM POLUVREMENU: Bukari dotukao Brđane za nova tri boda Zvezde (VIDEO)

18.02.2023. 15:26
Osman Bukari
Osman Bukari / Izvor: MN Press

Crveno-beli stigli do 19. trijumfa u sezoni.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Čukaričkog ubedljivo sa 3:0 (2:0) u 22. kolu Mozzart bet Superlige na stadionu ''Rajko Mitić'' i tako ostvarila 19. trijumf u sezoni potvrdivši prvu poziciju na tabeli.

"ZVEZDA I PARTIZAN SE NIKAD NEĆE DOGOVORITI" Petrić iskreno o terminu derbija

SUPERLIGA: Mreže netaknute u Nišu

DA LI SE PLAČE ZA JUNAKOM? Savićević nije mogao da zaustavi suze kada je čuo za Mihinu smrt

Izabranici Miloša Milojevića definitivno su bili bolji rival u prvih 45 mintua, nizale su se prilike i visilo je u vazduhu kada će povesesti. U prednost ih je doveo ko drugi no Aleksandar Katai u 14. minutu. Primio je loptu napadač Zvezde na levom boku, okrenuo se, ušao u kazneni prostor, namestio se i pogodio suprotan ugao, i to od stativu, za vođstvo šampiona od 1:0.

Nije prošlo mnogo, svega tri minuta, prednost Zvezde duplirao je Osman Bukari. Izgubili su igrači Čukarikog loptu na sredini terena, a to je iskoristio upravo Bukari, koji je povisio na 2:0.

Oba gola postignuta su posle okreta, deluje kao da igrači Zvezde "plešu po terenu". Crveno-beli su do poluvremena nizali prilike pred golom Čukaričkog. U 20. minutu Mićović je zaustavio pokušaj Bukarija, glavom, da bi dva minuta kasnije Kanga uspešno lobovao Mićovića, ali je odbrana Brđana na drugoj stativi dobro reagovala. Bukari je bio u prilici i u 27. minutu, al ije ponovo bio uspešniji Mićović. Golma Čukaričkog radio je odličan posao u prvom poluvremenu i u 30. minutu je zaustavio šut Pešića, a tri minuta kasnije i Kataija. Kanga je u 37. minutu šutirao pored stative, da bi minut kasnije zapretio Čukarički. Miladinović je dobro šutirao, ali je Borjan dobro reagovao i na veikom odmor uje Zvezda vodila 2:0

Prvu priliku je imala Zvezda u nastavku. Igrao se 49. minut kada je Vigo uposlio Kataija, ali je ovaj šutirao preko gola. Miladinović je još jednom bio najopasniji u Čukaričkom, glavom je šutirao preko gola u 53. minutu. Pešić je u 59. minutu sebi iskreirao poziciju, ali nije precizno šutirao da bi u 66. minutu Bukari loptu poslao preko prečke. Minut kasnije Bukari je bio precizniji posle odlične lopte sa leve strane Rodića, prevario dvojicu defanzivaca Brđana, a zatim i Mićovića za vođstvo Zvezde 3:0.

U 75. minutu je Miladinović imao odličnu poziciju, ali je veoma loše šutirao, a bila je to prkatično i poslednja prilika na meču pošto je Zvezde mirno privela utakmicu kraju i ostvarila ubedljiv trijumf protiv Brđana.

CRVENA ZVEZDA – ČUKARIČKI 3:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić

SUDIJA: Stanko Ostraćanin

STRELCI: Katai 14, Bukari 17, 67

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Rodić (od 72. Azarov), Mijailović, Kanga (od 77. Mitrović), Bukari, Ivanić (od 58. Kangva), Katai (od 77. Rakonjac), Pešić (od 72. Mijatović).

ČUKARIČKI: Mićović, Rogan (od 78. Spasojević), Gajić, Drezgić, Tošić, Sisoko, Kovač (od 46. Docić), Ovusu (od 46. Ovusu), Miladinović, Adžić (od 46. Tomović), Ivanović.