Poketino besan nakon debakla: Ljut sam, iako nisam pokazivao emocije

26.11.2023. 09:47
Maurisio Poketino
Maurisio Poketino / Izvor: Profimedia

Nezadovoljan zalaganjem svog tima.

Menadžer Čelsija Maurisio Poketino kritikovao je igru svog tima nakon poraza od Njukasla, koji je na Sent Džejms Parku slavio sa ubedljivih 4:1.

BRADA KAO KOD KARLA MARKSA: Šok transformacija našeg bivšeg reprezentativca - NIKO ga nije prepoznao (FOTO)Danijel Ljuboja

Povele su Svrake golom Šveđanina Aleksandera Isaka u 13. minutu, ali je ubrzo izjednačio Rahim Sterling iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu Njukasl je eksplodirao – postigao je čak tri gola. Dva za samo dva minuta preko Leselsa i Žoelintona, da bi agoniju gostiju upotpuno Entoni Gordon u 88. minutu.

Prethodno je Čelsi ostao sa deset igrača pošto je u 73. minutu drugi žuti, odnosno crvni karton dobio engleski reprezentativac Ris Džejms.

- Ovakva igra čini da budem mnogo ljut. Moramo da pokažemo da imamo neki karakter. Ne možemo da igramo ovakav fudbal. Njukasl je odlično odigrao i lako je stigao do pobede, naš posao je bio da im makar otežamo, igrali smo mekano u svakom segmentu, nismo se ponašali kao da igramo za nešto značajno - rekao je Poketino i dodao:

-Moramo da učimo, mladi smo, moramo da budemo bolji, da više želimo da se nametnemo. Svako može da igra fudbal, ali moramo da budemo spremni i da se takmičimo. Nije reč o meni pored aut-linije, već o tome da li smo zreli. Moramo da pokažemo energiju i kapacitet za jedno ovakvo takmičenje. Kao da nismo bili u utakmici. Frustrirajuće je. Nisam pokazivao nikakve emocije tokom utakmice, ali sam razočaran igrom. Možemo samo sebe da krivimo.

Čelsi je trenutno 10. na tabeli sa 16 bodova, četiri manje od Vest Hema.