Poketino: Upotreba VAR tehnologije šteti imidžu engleskog fudbala

28.04.2024. 11:38
Maurisio Poketino
Maurisio Poketino / Izvor: Profimedia

Menadžer Čelsija Maurisio Poketino izjavio je da upotreba VAR tehnologije šteti imidžu engleskog fudbala i dodao da je njegov tim oštećen na meču sa Aston Vilom, prenosi Skaj sports.

Poketino se oglasio pošto je Čelsiju sinoć poništen gol u nadoknadi vremena protiv Aston Vile u 35. kolu Premijer lige. Utakmica je završena bez pobednika, 2:2, a Čelsiju je poništen gol Aksela Disasija u petom minutu nadoknade vremena zbog prekršaja tokom akcije. Londonskom klubu je u prvom poluvremenu takođe poništen jedan gol, ali zbog ofsajda Nikolasa Džeksona.

- Svi koji su gledali utakmicu biće razočarani. Za dve različite stvari sudija je rekao da su prekršaj i poništio je gol i tražio je potvrdu od VAR sistema. Teško je prihvatiti, ovakve stvari u polufinalu FA kupa (protiv Mančester sitija) pre dve nedelje, bilo je igranje rukom i nije dosuđen penal, a sudija to nije proverio - rekao je Poketino za TNT Sports.

On je istakao da je posle ovakvih odluka narušen imidž engleskog fudbala.

- Ovo je bolno i šteti imidžu engleskog fudbala. Mislim da ni fudbaleri Aston Vile ni njihovi navijači ne razumeju zbog čega je gol poništen. Možemo da pričamo o igri ili o odluci - ona šteti fudbalu - istakao je menadžer Čelsija.