POLA VEKA OD OPROŠTAJA PELEA: Marakana, Jugoslavija i 160 HILJADA ljudi je prisustvovalo poslednjem meču fudbalskog BOGA (VIDEO)

18.07.2021. 13:01
Pele
Pele / Izvor: Foto: Youtube printscreen/Crni Guja

Nezaboravan meč.

Po mnogima najbolji fudbler svih vremena Brazilac Edson Arantes do Nasimento poznatiji kao Pele, je tačno pre pola veka 18. jula 1971. završio fudbalsku karijeru. Po njegovoj želji, oproštajni meč u dresu reprezentacije Brazila odigran je "Marakani" u Rio de Ženeiru, protivnik je bila Jugoslavija, a meču je prisustvovalo više od 160.000 ljudi.

PIKSI IZVOJEVAO POBEDU: Veliki TALENAT izabrao Srbiju i uskoro debituje

NAVIJAČI VREĐALI NAPADAČA SA KOSOVA: Mauricio Sari stao u njegovu odbranu (VIDEO)

(FOTO) FENOMENALNA VEST ZA ZVEZDU Trener crveno-belih oduševljen novošću: "Jako sam zadovoljan"

Duel između aktuelnog svetskog šampiona i aktuelnog evropskog vicešampiona završen je rezultatom 2:2.

Naša reprezentacija igrala je u sastavu Vukčević, Ramljak (od 46. Antonijević), Stepanović, Pavlović, Paunović, Holcer, Petković (od 46. Bjeković), Oblak, Filipović (od 46. Jerković), Aćimović, Džajić.

Prvi gol na meču postigao je Dragan Džajić u 35. minutu, Brazilci prave preokret u intervalu od 60. i 65. minuta preko Rivelinja i Žersona, da bi konačan rezultat postavio Jurica Jerković 20 minuta pre kraja.

Pele je Brazilu doneo tri titule prvaka sveta (1958, 1962, 1970), a za reprezentaciju je odigrao 92 meča i postigao 77 golova. Imao je nepunih 31 godinu kada je završio karijeru.