PARTIZAN ISKORISTIO ZVEZDIN KIKS: Srušen Javor! Ovo je stanje na TABELI Superlige

27.08.2023. 20:26
Saldanja
Saldanja / Izvor: MN Press

Oporavak nakon debakla u Evropi...

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Javora, u okviru petog kola Superlige Srbije, rezultatom 3:1. pa sada imaju učinak od tri pobede i jednog remija, uz jedan meč manje, s obzirom da su proteklog vikenda odložili utakmicu sa Radničkim u Kragujevcu.

SUPERLIGA SRBIJE: Minimalac Novog Pazara!

STAKLENE NOGE: Dibala se ponovo povredio, propušta derbi

”ISPOD SVAKOG NIVOA”: Mrkela prokomentarisao Zvezdin poraz!

Partizanu je pobeda večeras bila neophodna kako bi što pre ''zacelio rane'' posle debakla u Danskoj u četvrtak i tim trenera Duljaja je u tome uspeo, a utakmica će ostati upamćena i po debiju najnovijeg pojačanja Partizana Gajasa Zahida koji je ušao u igru sredinom drugog poluvremena.

Partizan je poveo u 22. minutu kada je Kvinsi Menig u svom karakterističnom stilu sa leve strane povukao loptu ka sredini i sa ivice kaznenog prostora uputio precizan udarac u levi ugao gola gostiju - 1:0.

Zatim su gosti u par navrata preko Kempbela i Miletića pokazali da umeju opasni da priprete golu Partizana, da bi na ulasku u finiš prvog poluvremena Saldanja pogodio mrežu Ivanjičana posle sjajne saradnje sa Nathom, ali je VAR proverom utvrđeno da je napadač Partiana ipak bio u malom ofsajdu.

I već u narednom napadu sjajna prilika za Jaovr na drugoj strani, gde je Gojkovićev šut posle centaršuta sa desne strane sjajnom intervencijom zaustavio golman Jovanović.

Međutim, tek što je počelo drugo poluvreme,m Javor je uspeo da izjednači, i to evrogolom Dina Dolmagića koji je vukao loptu nekih pedesetak metara, niko nije uspeo da isprati ili zaustavi taj njegov prodor, a onda je ''sevnuo projektil'' za 1:1, pa ovaj gol konkuriše za najlepši u ovoj sezoni.

Partizan ipak nije bio previše uzdrman ovim golom, a na novo vođstvo domaćih čekalo se do 57. minuta, kada je Aranđel Stojković na asistenciju Bibarsa Natha savladao golmana Manojlovića za 2:1.

Natho je odmah zatim izašao iz igre, bila je to prilika za debi Gajasa Zahida koji je samo na momente pokazao zbog čega je doveden, ali treba mu dati vremena da pokaće sve što zna.

Partizanovu pobedu osigurao je Mateuš Saldanja u 69. minutu meča, a ona je mogla da bude i ubedljivija da je nešto kasnije Menig iskoristio novu šansu, kada je prečka spasila gol gostiju.

Do kraja je i Javor imao još jednu dobru priliku posle loše intervencije Saničanina, ali je Antić u poslednjem trenutku otklonio opasnost ispred gola crno-belih.

Ujedno je Partizan iskoristio i jučerašnji senzacionalni poraz Crvene zvezde od Voždovca i približio se na tabeli aktuelnom šampionu. Zvezda sada ima 12, Partizan 10 bodova uz meč manje, a lidersku poziciju drži TSC sa 13 osvojenih bodova.

Najnovije vesti o FK Partizan možete naći OVDE.