NOVI KORAK ZVEZDE KA ODBRANI TITULE: Crveno-beli rutinski slavili u Ivanjici

30.03.2024. 17:53
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na gostovanju u Ivanjici ekipu Javora u meču 27. kola Superlige Srbije rezultatom 3:0.

U uvodnim minutima utakmice Javor je taj koji je stvarao šanse, ne preterano ozbiljne, ali konkretnije od rivala.

Zvezda je polako preuzimala inicijativu i nametala svoj ritam, a Ivanjičani su se dobro branili i sekli sve akcije protivnika.

Ipak, inicijativa gostiju urodila je plodom, i to sa bele tačke.

Milana Ilića je u šesnaestercu Javora pogodila lopta u ruku, sudija je gledao VAR i svirao jedanaesterac za Zvezdu.

Odgovornost je u 38. minutu preuzeo Gelor Kanga i pogodio za vođstvo šampiona Srbije.

Do odlaska na pauzu, još jedna lopta u mreži Ivanjičana. Endiaje je petom uposlio Ivanića, koji je asistirao za Hvanga, a korejski fudbaler je smestio loptu u gol.

Sa prednošću od 2:0 Zvezda je otišla na poluvreme, a u nastavku nismo videli gotovo nikakva uzbuđenja.

U narednih pola sata gost je kontrolisao igru, ali nije stvarao šanse, barem ne one koje vredi istaći, sve do 81. minuta kada je Srđan Mijailović prelepim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao golmana Javora za konačnih 3:0.

Zvezda je sada uvećala prednost u odnosu na Partizan i ima 68 bodova, sedam više, ali i meč više u odnosu na drugoplasirane crno-bele.

Klub iz Ivanjice je sada na 13. poziciji sa 28 bodova.