16°C
17.05.2024.
117.1192
107.5969

VOJVODINA U ZADNJEM MINUTU SRUŠILA PARTIZAN U HUMSKOJ! Šokantan poraz crno-belih za nastavak lošeg niza

02.05.2024. 17:42
Partizan i Vojvodina
Partizan i Vojvodina / Izvor: MN Press

Fudbaleri Partizana poraženi su od Vojvodine rezultatom 2:3 u 3. kolu plej-ofa Superlige Srbije.

Iako je jaka kiša počela da pada maltene od samog starta duela, gledali smo zanimljiv duel i fudbal sa dosta šansi.

PARTIZAN - VOJVODINA 2:3 (1:2)

(Crnomarković ag 18, Stojković 57 - Seri 38, Zukić 44, Petrović 90+4)

Sudija: Srđan Jovanović

Stadion: Partizana

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Stojković, Filipović, Saničanin, Antić – Natho, Stjepanović (81. Ovusu) – Kalulu, Zahid (81. Baždar), Janković (53. Goh) – Saldanja (53. Nikolić).

VOJVODINA (4-2-3-1): Carević – Mateus, Crnomarković, Korać, Giorbelidze – Petrović, Zukić – Radulović (64. Ivanović), Savićević, Seri – Vukanović.

Već u prvih 10 minuta tri puta su zapretile Lale, ali je u 18. minutu poveo Partizan autogolom Crnomarkovića, nakon pokušaja Saldanje.

Crno-beli su zaigrali bolje, krenuli da stvaraju šanse, ali poluvreme je završeno onako kako nisu očekivali.

Najpre je u 38. minutu gost poravnao. Istrčao je golman Partizana Jovanović i loše procenio loptu, te je Seri bez većih problema smestio u mrežu domaćina.

Nije tu bio kraj mukama domaćih, Zukić je u 45. minutu doneo preokret Vojvodini. Odlično se namestio i sa 20-ak metara precizno šutirao i matirao Jovanovića.

Na poluvreme se otišlo sa 1:2 na semaforu, a u nastavku smo takođe gledali sjajan susret.

Krenuli su crno-beli da nižu prilike, jednu za drugom, ali mreža Novosađana je mirovala. Sve do 58. minuta kada je sjajan gol postigao Aranđel Stojković za 2:2. Utrčao je po desnoj strani i raspalio za izjednačenje.

Samo minut kasnije, Vojvodina stiže do gola, ali je on zbog visoko podignute noge strelca poništen.

I gosti su nizali šanse, pogodili su prečku, a onda im je poništen još jedan gol. Mihajlo Ivanović je bio strelac, ali je sudija gledao VAR i odlučio da zbog faula u napadu poništi pogodak.

Bitka nije stala ni do kraja susreta, visio je gol u vazduhu, a pobedu Vojvodini je doneo Petrović u 94. minutu.

Bio je ovo peti uzastopni poraz crno-belih u svim takmičenjima, a četvrti u prvenstvu, čime su ozbiljno ugrozili poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Partizan sada na drugom mestu ima četiri boda, ali i meč više od TSC-a.