ZVEZDA BROJALA DO ČETIRI: Rutinski protiv Čukaričkog, pogodio i povratnik (VIDEO)

30.04.2023. 17:51 19:38
Rakonjac
Rakonjac / Izvor: MN Press

Meč trećeg kola plej-ofa.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički rezultatom 4:0. U pitanju je meč trećeg kola plej-ofa Superlige Srbije, a odigrao se na stadionu "Rajko Mitić".

(SASTAVI) MORE ZANIMLJIVIH REŠENJA: Od Milojevićevog tima za Čukarički se može svašta očekivati

SAMO SE ČEKALO: Siti je ponovo na tronu, slavio i Junajted

JEDNA SMO PORODICA: Duljaj čvrsto veruje da će se uspeh košarkaša Partizana pretočiti i na fudbal

Mozzart Bet Superliga Srbije, 3. kolo plej-ofa

CRVENA ZVEZDA - ČUKARIČKI 4:0 (2:0)

Strelci: Kangva 6, Rakonjac 19, Mitrović 79, Spajić 90+5

Stadion: ”Rajko Mitić” Beograd

Gledalaca: 8.294

Sudija: Andrija Stojanović

Crvena zvezda: Borjan – L. Nikolić, Eraković, Milunović, Azarov – Mijailović, Kangva – Bukari, Ivanić, Mitrović – Rakonjac

Čukarički: Belić – Rogan, Drezgić, Sarafimović, Gajić – Kovač, Sisoko – Ivanović, Ovusu, Adžić – Badamosi

Nije se dugo čekalo na uzbuđenja. Zvezda je povela već u šestom minutu pogotkom Kangve i to - glavom. Sjajno se kretao i ubacio se u kazneni prostor, a glavom je ubacio loptu u mrežu posle centaršuta Lazara Nikolića.

Duplirana je prednost Crvene zvezde u 19. minutu, gol je postigao Marko Rakonjac. Ostao je sam na drugoj stativi bivši napadač Čukaričkog i posle centaršuta Azarova nije mu bilo teško da loptu pošalje u mrežu. Nije se radovao pošto je nekada bio član Čuke.

Do kraja poluvremena najbolje šanse imali su Ivanić na jednoj i Ovusu na drugoj strani, ali promene rezultata nije bilo.

U drugom delu meča viđena je otvorenija igra na obe strane, a prvi strelac u nastavku bio je Stefan Mitrović.

Posle dodavanja Pruceva, spetljali su se defanzivci Čukaričkog, a Mitrović je imao sreće da lopta ostane u njegovom posedu i da bez problema postigne svoj prvi gol, a Zvezdin treći na utakmici.

Na kraju je i Uroš Spajić postigao povratnički pogodak, na izuzetan način je reagovao u kaznenom prostoru gostiju i doneo konačnih 4:0.

Crvena zvezda je stigla do tri boda, ukupno imaju 89 i već su prošle nedelje overili titulu. Sa druge strane Čukarički je treći sa 65 bodova.

Sledeći meč crveno-beli igraju u Kruševcu protiv Napretka, dok Čukarički ide na gostovanje Radniku.