REVOLUCIONARNA ODLUKA: Ponavlja se derbi meč zbog greške iz VAR sobe

27.01.2024. 15:17
VAR
VAR / Izvor: Profimedia

Ako se često bude događalo...

Utakmica belgijskog prvenstva između Anderlehta i Genka, koja je odigrana 23. decembra, biće ponovljena jer je utvrđeno da je VAR odluka uticala na ishod meča.

KRAJ SAGE, SADA I ZVANIČNO! Nemanja Matić ima novi klub Nemanja Matić

KRAJ SAGE, SADA I ZVANIČNO! Nemanja Matić ima novi klub

Saničanin povredio saigrača: Fudbaler Partizana morao da NAPUSTI TRENINGSiniša Saničanin

Saničanin povredio saigrača: Fudbaler Partizana morao da NAPUSTI TRENING

LAURENTIS STAVIO TAČKU: "Murinjo je zabavan i impulsivan, ali nema šta da traži u Napoliju"Aurelio de Laurentis

Anderleht je na kraju slavio rezultatom 2:1 golom Anersa Drajera u prvom minutu nadokande.

Razlog zbog kojeg će meč biti ponovljenje situacija iz 23. minuta kada je Genkov napadač Jira Sor postigao gol.

Golman Anderlehta Kasper Šmajhel je odbranio penal Brajanu Hejnanu, a Sor je prvi stigao do odbijene lopte i poslao je u gol.

Sudije u VAR sobi su tada reagovale i javile glavnom sudiji utakmice Natanu Verbomenu da je Sor ušao u šesnaesterac pre nego što je Hejnan šutirao, te da se gol treba poništiti.

Osim Sora, u kazneni prostor pre izvođenja penala ušla su i dvojica igrača Anderlehta, a prema pravilima u takvom slučaju se penal morao ponoviti, a ne poništiti pogodak.

Genk je zbog toga uložio žalbu, a Disciplinska komisija belgijskog prvenstva je utvrdila da je Genk u pravu i da se kazneni udarac morao ponoviti, te je donela odluku da se čitava utakmica mora ponovo odigrati.

Revolucionarna odluka i biće mnogo problema ako se često bude događalo ovakvo nešto.