19°C
19.05.2024.
117.105
107.8514

PORAZ NA KRAJU: "Orlovi" nemoćni u Harkovu pred Ukrajinom 2:0 (1:0) (VIDEO+FOTO)

15.11.2016. 21:54
Slavoljub Muslin
Slavoljub Muslin / Izvor: Foto: FSS

Srbija se neslavno oprostila od 2016. godine.

Srbija je doživela poraz u Ukrajini 2:0 (1:0), u poslednjem meču, u 2016. godini. Ovacije u Harkovu izazvao je dolazak na klupu legende nacionalnog tima Andreja Ševčenka. Uvodni minuti pripali su "orlovima", dve šanse na samom početku utakmice propustio je Andrija Pavlović: najpre je sa 15 metara tukao iznad prečke, da bi mu zatim golman Bojko odbranio šut.

Domaćin je poveo iz prve ozbiljne akcije. Na isteku 38. minuta, posle prodora i centaršuta sa desnog boka, Duško Tošić je zakasnio sa uklizavanjem Evgeniju Šakovu, napadač grčkog PAOK-a srećno je i spretno primio loptu u kaznenom prostoru, savladavši nemoćnog Predraga Rajkovića. Gotovo na identičan način, pogrešila je zadnja linija "orlova", kao i pre nekoliko dana u Velsu, što nas je ponovo skupo koštalo.

Ukrajina
Ukrajina

Tražili su "Orlovi" penal u 52. minutu nad Kataijem, pošto je napadač pao u kaznenom prostoru, ali je sudija Strombegson samo odmahnuo glavom, kao i nekoliko trenutaka kasnije, kada je klupa Srbije smatrala da je neko od domaćih igrača loptu u šesnaestercu zahvatio rukom.

Ukrajina - Srbija

Najbolju šansu za izjednačenje, Srbija je imala u 60. minutu: posle šuta Radoje, lopta se od ukrajinske odbrane, odbila na glavu Markoviću, koji je tukao iz prve, ali se Bojkov nije dao iznenaditi.

Ukrajina-Srbija

Dileme je otklonio Andrej Jermolenko, pogotkom iz penala u 88. minutu. Stefan Mitrović je u šesnaestercu, nepropisno zaustavio iskusnog napadača, a Jarmolenko preciznim udarcem srušio snove Muslinovih izabranika da mogu neporaženi da uđu u prolećne kvalifikacije, 2017. godine.

Ukrajina - Srbija 2:0 (1:0)

Stadion: u Harkovu. Gledalaca: 15.000. Sudija: Martin Strombegson (Švedska). Strelci: Šakov u 38. i Jarmolenko (iz penala) u 87. minutu.

SRBIJA: Rajković (od 46. Jovanović), Ignjovski (od 77. Ivanović), Pejčinović, S. Mitrović, D. Tošić, Mladenović, Gudelj, Radoja, Katai (od 69. A. Mitrović), Z. Tošić (od 46. Marković), Pavlović (od 46. Pešić).

UKRAJINA: Bojko, Butko, Ordec, Krivcov, Fedeckilj, Sidorčuk, Šakov, Mališev, Cigankov (od 65. Jarmolenko), Karavejev, Zozulja.