9°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

Posle PENALA, DRAME I IŠČEKIVANJA, Zvezda dobila novog rivala u kvalifikacijama za Ligu šampiona

27.05.2018. 18:12
Delije
Delije / Izvor: Srbija Danas

Odigrani mečevi poslednjeg, 36. kola.

Odigrane su utakmice poslednjeg kola Prve lige Slovenije, a titulu prvaka osvojila je ekipa Olimpije. U meču 36. kola, Maribor je kao domaćin pobedio Goricu sa 2:0, dok su Domžale i Olimpija odigrale nerešeno - 1:1. I na kraju, Maribor i Olimpija su osvojili po 80 bodova, ali se ipak radovao tim iz glavnog grada Slovenije zbog boljeg međusobnog skora. Utakmica Domžala i Olimpije je trajala čak 15-ak minuta duže od ostalih (sve počele u 16 časova). Gol za titulu, dao je Rok Kroneveter u 81. minutu, sa bele tačke. Doneo je izjednačenje, ali još što je važnije, "krunu".

Kao što je rečeno, meč je trajao znatno duže nego ostali jer je u finišu, sudija Damir Skomina morao da prekine utakmicu na desetak minuta. Prvo je isključio jednog člana stručnog štaba Olimpije, a onda i trenera gostiju Igora Bišćana. Posle svega, meč je ipak priveden kraju.

DOGOVOR NA POMOLU: Od učinka Zvezde u Evropi zavisiće NJEGOV ostanak u Ljutice Bogdana! (FOTO)

MEDIJI PIŠU! Dogovor je postignut, ljubimac Delija prelazi u Francusku

Podatak o konačnom raspletu će pre svega zanimati navijače Crvene zvezde, s obzirom da je Olimpija sada potencijalni rival prvaka Srbije u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Ekipa Vladana Milojevića će biti nosilac samo u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, a već u drugom neće, pa će joj u toj fazi, potencijalni rivali biti i Legija, Salcburg, Ludogorec, Seltik, APOEL...

Iz lige je ispao Ankaran, dok će u kvalifikacije za Ligu Evrope Maribor i Domžale. Triglav će u baraž za opstanak.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.