PREMIJER LIGA: Autogol Milivojevića, Totenhem razbio Lids, novi kiks Junajteda

26.02.2022. 18:48
FK Totenhem
FK Totenhem / Izvor: Profimedia
Njukasl nastavio seriju dobrih rezultata.

Mečevi 27. kola Premijer lige nisu doneli velika iznenađenja, osim što je Mančester Junajted kiksnuo i odigrao samo nerešeno sa Votfordom 1:1. Totenhem je savladao Lids sa 4:0, dok je Njukasl nastavio dobru seriju savladavši Brentford.

Dvojke na Anderleht i Sporting su najveće na svetu

PROPUŠTENA ŠANSA: Bolonja osvojila samo bod protiv Salernitane

NI ŠVEĐANI NEĆE SA RUSIMA: FIFA dobila ultimatum, pozivaju se na moralne i bezbednosne razloge

Totenhem je u prvom meču dana bio ubedljiv protiv Lidsa koji je pretrpeo četvrti uzastopni poraz. Sve je bilo gotovo već posle pola sata pošto je Totenhem stigao do vođstva od 3:0. Doerti je pogodio u 10. minutu, Kuluševski u 15, a Kejn u 27. U nastavku je Totenhem spustio gas, a Son je u 85. minutu samo potvrdio pobedu.

Mančester Junajted nije uspeo da savladala Votford i to na Old Trafordu. Bolji su bili Crveni đavoli, Ronaldu je zbog ofsajda u prvom poluvremenu poništen i gol, a u nastavku su krenuli još ofanzivnije, ali nije bilo promene rezultata. Nemanja Matić igrao je u startnoj postavi do 74. minuta. Njukasl je nastavio seriju dobrih rezultata savladavši Brentford u gostima, ali je sve to ostalo u senci povratka na teren Kristijana Eriksena, prvi put posle 259 dana i srčanog udara koji je doživeo na Evropskom prvenstvu. Domaćin je već u 11. minutu ostao sa igračem manje jer je isključen Dasilva, a Svrake su to iskoristile i golovima Žoelintona i Viloka u 33. i 44. minutu vodile 2:0 na poluvremenu, a to se ispostavilo i kao konačan rezultat.

Kristal Palas je remizirao sa Barnlijem, mada je domaćin vodio golom Šlupa već u devetom minutu. Međutim, tragičar je postaa Luka Milivojević koji je na samom početku drugog poluvremena postigao autogol i doneo gostima izjednačenje koje je ostalo na snazi do kraja meča.