PREMIJER LIGA: Čelsi ne posustaje (FOTO)

Srbija Danas/Beta
Sesk Fabregas
Sesk Fabregas / Izvor: Reuters

Odigrane utakmice 16. kola najkvalitetnije engleske lige.

Fudbaleri Čelsija nastavili su seriju dobrih rezultata, pošto su sa 1:0 pobedili Sanderlend u 16. kolu Premijer lige. Strelac u gostima protiv poslednjeplasiranog tima engleskog prvenstva bio je Sesk Fabregas. Čelsi je i dalje prvi sa 40 bodova, šest više od Arsenala i Liverpula, koji je pobedom 3:0 u gostima nad Midlsbroom izbio na drugo mesto. Dvostruki strelac bio je Adam Lalana, dok je jedan pogodak postigao David Origi.

Sigurni su bili i ostali favoriti. Mančester junajted je kao gost sa 2:1 pobedio Kristal Palas, a gol odluke postigao je Zlatan Ibrahimović dva minuta pre kraja. Junajted je vodio golom Pola Pogbe u nadoknadi prvog poluvremena, a izjednačio je Džejms Mekartur u 66. minutu.

Mančester siti je goloima Pabla Zabalete i Davida Silve sa 2:0 pobedio Votford na svom terenu, dok je Vest Hem sa 1:0, pogotkom Marka Nobla, kod kuće savladao Barnli. Totenhem je bio ubedljiv u Londonu protiv Hala, pošto je pobedio sa 3:0, uz dva gola Kristijana Eriksena i jednim Vinsenta Vanjame.

Stouk i Sautempton igrali su nerešeno bez golova, a Vest Bromvič nije poremetio poraz od Čelsija u prošlom kolu, pošto je na svom trenu pobedio Svonsi sa 3:0. Junak je bio Salomon Rondon, koji je postigao het-trik, dok je strelac za Svonsi bio Vejn Ratlidž.