20°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

PREMIJER LIGA: Ludnica na King Paueru! Lester vodio do 90. minuta, a onda je Bergvajn režirao ČUDESTAN preokret (VIDEO)

19.01.2022. 22:48
Stiven Bergvajn
Stiven Bergvajn / Izvor: Reuters

Sjajna utakmica.

Fudbaleri Lestera i Totenhema priredili su sve ono što Premijer ligu čini najjačom ligom na svetu. Od golova (postignuto ih pet), asistencija, poteza, do uzbuđenja kojih je u finišu bilo napretek.

Ni Hičkok ne bi režirao bolju završnicu na King Paueru, u kojoj su Lisice od dobijene utakmice, na kraju morali da čestitaju Pevcima - 2:3 (1:1)!

SADIK HEROJ NIGERIJE: Bivši napadač Partizana obezbedio Super orlovima prvo mesto u grupi (VIDEO)

NJEGOVA SUDBINA JE U RUKAMA DOMOVINE: Legendarni Robinjo MORA na robiju! Osuđen na 9 godina, od Brazila sve zavisi

POSLE PORAZA OD PORTUGALACA: Selektor Majes OTKRIO šta je PRESUDILO!

Junak trijumfa izabranika Antonija Kontea bio je Stiven Bergvajn! Holandski reprezentativac je na teren kročio u 79. minutu umesto Reguljona, ali mu je i tih preostalih petnaestak minuta bilo dovoljno da izraste u istinskog heroja kluba iz Londona.

Domaći su poveli u 24. minutu preko Dake, da bi izjednačenje Totenhemu i odlazak na poluvreme sa egalom doneo kapiten Hari Kejn.

Nije posustajala četa Brendona Rodžersa, nastavila je sa napadima i u drugom delu, pa joj se inicijativa isplatila u 76. minutu kada je Medison ponovo vratio prednost na stranu domaće ekipe.

I kada su svi na stadionu mislili da će Lisice upisati osmu pobedu u Premijer ligi, na scenu je stupio Bergvajn.

Najpre je u 5. minutu sudijske nadoknade vremena, odlično odreagovao posle šuta Doertija, ispratio odbijenu loptu i smestio je iza Šmajhelovih leđa.

Mirisalo je na remi, mnogi navijači Lestera su čak krenuli kućama, ne znajući da će nakon 120 sekundi Stiven Bergvajn ponovo zagorčati život Rodžersovom timu.

Naime, u 90+7. minutu ponovo je sevnula kontra Toitenhema. Kejn je sa centra terena, poslao loptu u prazan prostor Bergvajnu, koji je hitro istrčao i zaobišao Šmajhela, poslavši loptu u njegovu mrežu za konačnih - 2:3.

Neopisivo slavlje Pevaca moglo je da počne, Konte se još nije smirio od prethodne euforije, a krenuo je sa novim neopisivim radovanjem...

U drugom meču, Mančester junajted je prema očekivanju savladao Brentford na gostovanju sa 3:1 (0:0).

Domaćin je imao terensku inicijativu u prvom poluvremenu, ali nije uspeo da realizuje šanse, pa ih je u nastavku stigla kazna.

Najpre je Entoni Elanga doveo Crvene đavole u vođstvo na isteku 55. minuta, da bi samo sedam minuta kasnije Grinvud duplirao prednost.

Markus Rašford je u 71. minutu zamenio strelca drugog gola za Ragnikov tim, a samo šest minuta pošto je ušao u igru i sam se upisao na semaforu, posle asistencije Bruna Fernandeša.

Konačan rezultat postavio je Toni u 85. minutu, dok je 60 sekundi ranije srpski internacionalac Nemanja Matić kročio na teren umesto Mektominija.

Najnovije vesti o fudbalu pročitajte OVDE.