PREMIJER LIGA: Petrovićev Čelsi slavio u finišu, Vukovi se razgoropadili

27.12.2023. 22:31
FK Čelsi
FK Čelsi / Izvor: Reuters

Plavci sa penala do tri boda.

Fudbaleri Čelsija slavili su (2:1) protiv Kristal Palasa u okviru 19. kola Premijer lige.

NAVIKAO NA NOĆNI ŽIVOT: Povređeni Nejmar LUDUJE dok ga Arapi plaćaju 200 MILIONA (VIDEO)Nejmar

POSTEKOGLU OČAJAN: Pauza za važnog fudbalera mesec danaFK Totenhem

POSTEKOGLU OČAJAN: Pauza za važnog fudbalera mesec dana

GOL MAŠINA: Barselona dovela čudo od deteta iz Brazila za 74 milionaVitor Roke

GOL MAŠINA: Barselona dovela čudo od deteta iz Brazila za 74 miliona

Tim za koji je ceo meč branio srpski golman Đorđe Petrović je na težak način došao do trijumfa. Plavci su na desetom mestu sa svega 25 boda.

Čelsi je loše otvorio meč, gosti su imali inicijativu, ali je ipak domaći tim došao do prednosti. Kombinovali su Nkunku i Gusto, da bi Mudrik u 13. minutu pogodio mrežu. Ukrajinac je nedugo zatim mogao i do drugog gola, ali je situaciji jedan na jedan sa Hendersonom, šutirao pravo u čuvara mreže Palasa.

Solidno je odigrao tim Maurisija Poketina, ima još nekoliko dobrih prilika, ali je na veliki odmor otišao bez vođstva.

Užasno je odreagovala odbrana domaćih u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Olise je to iskoristio i prevario Petrovića.

Nastavak je bio znatno lošiji. Čelsi je držao loptu, ali nije uspevao da ozbiljnije zapreti gradskom rivalu. Najbolju šansu Čelsi je imao 76. minutu. Nikolas Džekson je bio sam pred Hendersonom i odreagovao je u svom stilu, šutnuo je loptu pored gola.

Isti igrač je minut kasnije zatresao mrežu, gol je prvobitno priznat. No, posle pregledavanja VAR snimka, dosuđen je ofsajd. U 85. minutu u šesnaestercu je pao Madueke posle duela sa Ezeom. Nakon novog korišćenja tehnologije dosuđen je penal za Čelsi. Igrač nad kim je dosuđen jedanaesterac je i preuzeo odgovornost i na isteku 89. minuta doneo pobedu dvostrukom šampionu Evrope.

Vulverhempton je slavio u gostima protiv Brentforda. Bilo je 4:1 za Vukove.