PREMIJER LIGA: Goleada Sitija i Totenhema, VAR u nadoknadi izazvao pravi HAOS (VIDEO)

Serhio Aguero i Frenk Lampard
Serhio Aguero i Frenk Lampard / Izvor: Profimedia

Derbi kola igraju Mančester Siti i Totenhem.

Drugo kolo Premijer lige nije donelo velika iznenađenja pošto su favoriti uglavnom uspeli da trijumfuju. Arsenal i Liverpul zadržali su maksimalan učinak posle dva kola, a dan je obeležio Temu Puki iz Noriča het-trikom.

Subotnji program okončan je derbijem Građana i Sparsa koji je okončan remijem (2:2), a domaćima je poništen gol u nadoknadi posle gledanja VAR-a zbog igranja rukom Laportea.

NOVA SELIDBA: Reprezentativac Srbije PROMENIO sredinu! Ovo je njegov NOVI klub!

GOTOVO: Partizan PRODAO defanzivca! Milioni stižu u Humsku!

STIŽE DEFANZIVAC: Jang Bojsi dovode pojačanje, igrao je za Juventus, ali i protiv Zvezde (FOTO)

Arsenal je u prvom meču dana savladao Barnli sa 2:1, a do vođstva su Tobdžije stigle već u 13. minutu preko Lakazeta. Pola sata kasnije Barns je izjednačio i nerešenim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Obamejang u 64. postavio konačan rezultat. Liverpul je u gostima istim rezultatom savladao Sautempton, a Sveci su odolevali favoritu sve do prvog minuta sudijske nadoknade kada je Mane postigao gol. Firmino je povećao vođstvo Liverpula u 71. minutu da bi Sautempton preko Ingsa smanjio u 83. minutu posle greške golmana Adriana.

Posle ubedljivog poraza od Liverpula u prvom kolu, Norič je stigao do prvog trijumfa u sezoni savladavši Njukasl sa 3:1, a junak je Temu Puki koji je bio precizan u 32, 63. i 84. minutu, dok je Šelvi u trećem minutu nadokande samo ublažio poraz Njukasla.

Evrton je minimalcem savladao Votford, dok je remi viđen u duelu između Brajtona i Vest Hema. Bornmut je uspeo da trijumfuje u gostima protiv Aston Vile.