PREMIJER LIGA: Popović i Čelsi nemoćni protiv Liverpula! Totenhem režirao SPEKTAKL

31.01.2024. 23:22
Đorđe Popović
Đorđe Popović / Izvor: Profimedia

Vanredno kolo...

Ove večeri odigrane su utakmice vandrednog 22. kola Premijer lige. Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Barnli na svom terenu sa 3:1, dok je Totenhem kao domaćin savladao Brentford rezultatom 3:2, u utakmicama 22. kola engleske Premijer lige.

SPEKTAKL PROPAO: Ništa od duela Mesija i Ronalda Lionel Mesi, Kristijano Ronaldo

SPEKTAKL PROPAO: Ništa od duela Mesija i Ronalda

MORAĆE NA SUD: Španski fudbaler optužen da je seksualno zlostavljao maskotu papagajaUgo Maljo

NIJE BIO SREĆAN U ZVEZDI: Bivši igrač crveno-belih potpisao za Sampdoriju!Igrači FK Crvena zvezda

NIJE BIO SREĆAN U ZVEZDI: Bivši igrač crveno-belih potpisao za Sampdoriju!

Branilac titule je posao na Etihadu završio u prvoj polovini prvog poluvremena, kada je sa dva gola Hulijana Alvareza razbio sve nade gostiju da mogu bilo čemu da se nadaju.

Argentinski napadač je u 16. minutu udarcem glavom iz peterca zatresao mrežu gostiju, nakon centaršuta Mateusa Nunjesa sa desne strane, za 1:0.

Prednost je duplirao šest minuta kasnije, a ovaj pogodak je produkt genijalnosti Kevina de Brujnea. Belgijanac se spremao da izvede slobodan udarac, a dok su se igrači Barnlija nameštali u "živom zidu" i čekali centaršut, on je lucidnim pasom po zemlji "spojio sa golom" Alvareza, a ovaj je izvršio rutinsku egzekuciju, za 2:0.

Treći gol je postigao Rodri, u svom stilu. Dobio je pas od Fodena sa desnog boka i onda uputio sjajan udarac sa 16 metara, koji je bio neodbranjiv za golmana Traforda.

Konačan rezultat postavio je Al Dakil u 93. minutu.

U sastav iz Mančestera se večeras vratio Erling Haland, koji je odigrao poslednjih 20-ak minuta i pokazao da je povreda ostala iza njega.

Siti sada na drugoj poziciji ima 46 bodova i meč manje od svih rivala iz vrha tabele. Barnli je u jako teškoj situaciji, ima samo 12 bodova na 19. mestu i deluje da mu je igranje u Čempionšipu zagarantovano sledeće sezone.

U Londonu je odigran sjajan mali gradski derbi.

Brentford je vodio na stadionu Totenhema sa 1:0 posle prvog poluvremena, a strelac je bio Mopej u 15. minutu.

Spursi su imali furiozno otvaranje drugog poluvremena, dali su tri gola za osam minuta i napravili veliki preokret. Redom su pogađali Udogi u 48, Brenan Džonson u 49. i Rišarlison u 56. minutu.

Činilo se da su gosti slomljeni, a onda užasan kiks Udogija u 67. minutu, koji odmah surovo kaznio kontroverzni Ajvan Toni, smanjio na 3:2 i ponovo uneo dramu u ovaj susret.

Do kraja se rezultat ipak nije promenio i pored kolosalne šanse za goste preko Baptista u 93. minutu, pa je Totenhem upisao veoma važan trijumf, posle kog se nalazi na četvrtoj poziciji na tabeli sa 43 boda.

Brentford je 15. sa 22 boda na svom kontu.

Fudbaleri Liverpula savladali su Čelsi sa 4:1 u meču 22. kola engleske Premijer lige.