NIJE LOŠE: Srbija slavi Dmitrovića, remi sa Pancerima (FOTO)

20.03.2019. 20:23
Luka Jović
Luka Jović / Izvor: Reuters

Meč odigran na stadionu u Volfsburgu.

Prijateljska utakmica između fudbalskih reprezentacija Nemačke i Srbije završena je bez pobednika - 1:1. U Volfsburgu su poveli Orlovi golom Luke Jovića u 12. minutu, ali je u 69. izjednačio Leon Gorecka. Orlovi selektora Mladena Krstajića sve u svemu ostavili su solidan utisak. Ipak su igrali protiv podmlađene Nemačke na njihovom terenu, a mogli su i do pobede. Adem Ljajić je propustio odličnu priliku u završnici prvog poluvremena, i da je tada bilo 2:0, da je savladao Manuela Nijera, ko zna kako bi meč dalje tekao.

U nastavku, ušli su Leon Gorecka i Marko Rojs, Panceri su pritiskali i stvorili nekoliko dobrih prilika, a posebno opasan je bio Liroj Sane. Bacao je na muke odbranu Orlova, kao i večeras maestralnog Marka Dmitrovića koji je kapitulirao samo jednom. Zbog toga, i Manšaft može da žali, jer su u nekoliko navrata bili na nekoliko metara od gola. U jednoj situaciji, Gundogan je praktično savladao Dmitrovića, ali je Nemanja Maksimović uklizao i spasio Srbiju.

Još jedan detalj, koji ne smemo da zaboravimo je i crveni karton Milana Pavkova u drugom minutu sudijske nadoknade, zbog (nenamernog) gaženja Sanea. Već u ponedeljak (20.45), Srbiju očekuje novo gostovanje, Portugaliji, ali u kvalifikacijama za EURO 2020. godine, a na osnovu večeras viđenog razloga za optimizam ipak ima.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Fudbalska reprezentacija Srbije gostuje Nemačkoj u prijateljskoj utakmici. Meč se igra u Volfsburgu, a dešavanja sa stadiona, iz minuta u minut možete da pratite UŽIVO na portalu Srbija Danas

Ovo je prva utakmica Orlova u ovoj godini i ujedno odlična provera za predstojeći meč kvalifikacija za EURO 2020, u Portugaliji, u ponedeljak.

OVO ĆE PROMENITI SVE! Jović PRE Grizmana, a onda je USLEDILO poređenje sa legendom SVETSKOG fudbala! (FOTO)

PAO ZBOG KOKAINA: Uhapšen bivši reprezentativac Kolumbije (FOTO)

KRAJ UTAKMICE

BRUTALNO: Start Pavkova za direktan crveni karton koji je razbesneo Nemce (VIDEO)

90+2. minut
Pavkov zbog gaženja Sanea Pavkov dobija crveni karton.
88. minut
Umesto Maksimovića Jovičić.
85. minut
Novi slobodnjak za Nemce. Na kraju samo korner.
83. minut
Radonjićeva povratna u srce kaznenog, ali nema nikog. Kontra Nemaca, ali Sane zaustavljen faulom. Rojs, ali Lukić blokira.
79. minut
Živković umesto Lazovića, umesto Bogosavca Stefan Mitrović
77. minut
Sane u solo akciji, šutira sa 20-ak metara, ali Dmitrović odlično brani. Još jednom na visini zadatka.
73. minut
Sane lažnjakom izbacuje dvojicu, ali njegov šut sa nekoliko metara brani Dmitrović.
70. minut
Debitant Pavkov umesto Jovića
69. minut
Nemcima se isplaćuje inicijativa. Gorecka se odlično oslobađa čuvara i sa 15 metara pogađa mrežu Dmitrovića.
65. minut
I Nemci propuštaju prilike. Prvo Sane glavom, ali brani Dmitrović. U sledećem napadu, Gundogan obilazi Dnitrovića, ali Maksimović uklizava i na gol liniji spasava.
62. minut
Radonjić umesto Gaćinovića, Lukić umesto Milinković-Savića. Prve izmene kod Srbije.
59. minut
Rojs izbacuje Spajića driblingom, sa nekoliko metara iskosa desno snažno šutira. Dmitrović odlično brani. Nova odlična intervencija.
57. minut
Rukavina zaustavlja Sanea. Pada, ali nema govora o penalu. Čist start. Samo korner.
56. minut
Gorecka umesto Branta
53. minut
Verner po levoj strani, centrira, ali na pravom mestu u kaznenom Spajić.
47. minut
Bogosavac dva puta interveniše u kaznenom i otklanja opasnost. Po desnoj strani, prethodno prolazi Rojs. U sledećem napadu, posle odlične lopte Gaćinovića, Lazović okleva, dovoljno da mu čuvar zasmeta. Još jedna izgledna prilika odlazi u nepovrat.

Lev menja, Krstajić ne. Umesto Nojera Ter Štegen, umesto Haverca Rojs.

KRAJ POLUVREMENA

44. minut
Milenković sa pet metara, ali preko gola.
41. minut
Ljajić i kakav promašaj. Loptu dobija kao na tacni Ljajiću, ali preko gola. Samo da ne budemo kažnjeni.
39. minut
Lazović sa desne strane centrira, ali hvata Nojer.
37. minut
Kakva odbrana Dmitrovića. Posle greške Ljajića, sa nekoliko metara pokušava Verner. Golman Srbije opet spasava ekipu.
35. minut
Solidna akcija, ali Sane šutira veoma, veoma loše, sa 15-ak metara.
33. minut
Ponovo po desnoj strani. Ali centaršut nema ko da isprati. Sreća za Srbiju. Nemci i dalje pritiskaju. Svi igrači na našoj polovini.
30. minut
Novi opasni napad Nemaca. Po desnoj strani, ali se Srbija opet brani. Manšaft ima inicijativu. Srbija u podređenom položaju.
26. minut
Brant po desnoj strani, centrira, ali nema nikog u petercu. Dmitrović hvata bez problema.
25. minut
Šteta. Kontra Lazovića po desnoj strani. Proigrava Jovića na 15-ak metara. Ali je sada izblokiran. Nema novog gola.
22. minut
Greši Maksimović, ali Dmitrović nogom brani. Nemci su bili veoma blizu izjednačenja. Pokušao je Verner.
17. minut
Gužva ispred gola Dmitrovića. Ljajić otklanja opasnost.
LUKA OPET REŠETA: Majstorija Jovića, Srbija vodi! Nemcima pao mrak na oči (VIDEO)

12. minut
Srbija VODI! - Prva ozbiljnija akcija Srbije. Ljajić izblokiran i korner. I gol - Luka Jović. Napadač Ajntrahta sa nekoliko metara glavom ubacuje loptu iza leđa Nojera. Pre toga je Maksimović uspeo da prosledi loptu na peterac.