PROŠLO JE 14 GODINA: Žigićeva TROJKA još uvek ODZVANJA u Mateusovoj glavi! (VIDEO)

08.11.2017. 15:04
Nikola Žigić
Nikola Žigić / Izvor: MN Press

Crveno-beli deklasirali Partizan u 121. Večitom derbiju.

Samo nekoliko dana pošto su fudbaleri Partizana odigrali istorijsku utakmicu u Ligi šampiona protiv Reala iz Madrida, čekao ih je 121. Večiti derbi. Tog 8. novembra 2003. godine, tim iz Humske krenuo je na Marakanu sa namerom da bes zbog promašaja protiv Galaktikosa iskali na Crvenoj zvezdi.

Predvođeni Lotarom Mateusom sa klupe, crno-beli su ušli kao favoriti u meč na Marakani, ali tamo ih je sačekao potpuni debakl! Predvođena maestralnim Nikolom Žigićem, Zvezda je izdeklamovala fudbalsku azbuku ljutom rivalu i ubedljivo trijumofvala 3:0.

Delije se sa ponosom sećaju tih detalja, a naročito velemajstorskog poteza gorostasnog napadača u 10. minutu, koji je vođstvo svog tima proslavio u košarkaškom stilu.

Kasnije napadač Birmingema zatresao je mrežu Partizana i u 67. minutu, dok je drugi gol za crveno-bele bio delo Marka Perovića u 37. minutu, posle dodavanja Milana Dudića.

Bio je to jedan od tri najubedljivija poraza Parnog valjka, u Večitim derbijima, u 21. veku!

Sve najnovije sportske vesti pročitajte OVDE.