PRŠTALO I U LIMI: Nejmar het-trikom ODUVAO Peruance (VIDEO)

14.10.2020. 08:13
Nejmar
Nejmar / Izvor: Reuters

Brazilci siloviti.

Tradicija je nastavljena! Fudbalska reprezentacija Brazila savladala je Peru sa 4:2 u drugom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Katru i nastavila niz nepobedivosti u Limi.

Naime, Selesao nikada nije izgubio meč protiv ovog rivala na njihovom terenu, a poslednji duel protekao je u znaku Nejmara.

KVALIFIKACIJE ZA SP: Preokret, pa FRKA u Boliviji! Mesi izbegao LINČOVANJE!

LIGA NACIJA: Nemci na jedvite jade uzeli bod posle 0:2 i 2:3 sa Švajcarcima - LOB nežan poput Sergejevog

BAŠ PRED DERBI: Partizanov novajlija Bajbek dao DVA gola - i JEDNU asistenciju

Najskuplji fudbaler sveta i prva zvezda Pari sen žermena postigao je tri od četiri gola Brazilaca, a dva puta je tresao mrežu Peruanaca iz penala.

Domaćin nikad nije bio bliži trijumfu, pošto je dvaput vodio (1:0, 2:1), ali im ni to nije pomoglo da dođu do istorijskog trijumfa.

Napadač Pari Sen Žermena je kompletirao svoj četvrti het-trik u nacionalnom dresu i tako se izjednačio sa Lionelom Mesijem koji je isto to uradio u reprezentaciji Argentine.

Ujedno, Nejmar se probio na drugo mesto večne liste strelaca Brazila sa 64 gola. Ispred je samo legendarni Pele sa 77 i mnogi sus a razlogom ubeđeni da će do promene u vrhu uskoro doći.

Domaći su u finišu meča dobili i dva crvena kartona. Najpre je Kaseda u 86. minutu isključen van terena, a potom i Zambrano tri minuta kasnije, pošto je sudija pogledao VAR i uverio se da je Peruanac koristio lakat.