RAJA HEROJ ARSENALA: Golman odbranio dva penala i odveo Tobdžije u četvrtfinale

12.03.2024. 23:56
FK Arsenal
FK Arsenal / Izvor: Profimedia

Šahovska partija koja je i delovala kao da će da se završi izvođenjem jedanaesteraca.

Fudbaleri Arsenala plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, eliminisavši Porto posle boljeg izvođenja penala.

AZIJSKA LIGA ŠAMPIONA: Još dva koraka do trona za SMS-a i MitrovićaAleksandar Mitrović

AZIJSKA LIGA ŠAMPIONA: Još dva koraka do trona za SMS-a i Mitrovića

Kosmpolitski! Partizan dobija klub navijača u HRVATSKOJ, sve inicirao bivši as crno-belihGrobari

Rezultat posle 90 minuta je bio 1:0 golom Leonarda Trosara, a potom u celom drugom poluvremenu, kao i dodatnih 30 minuta, nije bilo pogodaka.

U penal-seriji je heroj "tobdžija" bio golman Raja, koji je odbranio dva od četiri penala igračima Porta.

Arsenal je bio obazriv, a na poluvremenu je imao vođstvo koje mu je obezbeđivalo produžetke pred svojim navijačima.

U 66. minutu je Odegard zatresao mrežu Dioga Koste, ali je sudija Klermon Turpan prethodno dosudio faul u napadu Kaija Haverca nad Pepeom, iako je to izazvalo burne reakcije jer je situacija bila sporna.

U produžecima smo videli veoma opreznu igru na obe strane, a za goste je pred produžetke ušao i Marko Grujić.

U penalima, heroj Arsenala je bio golman Raja koji je odbranio dva penala.