18°C
15.05.2024.
117.1216
108.2155

RAPSODIJA GOLOVA NA BOKSING DEJ: Siti slavio u trileru od DEVET golova na Etihadu, Arsenal je u formi (VIDEO)

26.12.2021. 18:02
FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Reuters

Uzbudljivo.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Lester u jednom od derbija kola (6:3), dok je Arsenal slavio na gostovanju Noriču (5:0).

PEŠIĆ NE STAJE: Šiljina MAGIJA kakva se ne viđa, PETOM U TRKU nastavio seriju golova (VIDEO)

FIORENTINA ZACEPILA OBEŠTEĆENJE: Evo koliko vredi Dušan Vlahović

SREDINA PO MERI: Luka Jović na radaru slavnog kluba

Prvi pogodak za Boksing dej je postigao Kevin De Brujne u petom minutu posle asistencije Fernandinja, do kraja poluvremena Građani su nastavili da terorišu odbranu Lisica, pošto je do 25. minuta bilo već 4:0, a golove su postizali redom Marez, Gundogan i Sterling.

U drugom delu igre se činilo da će Siti do vrha napuniti mrežu gostiju, međutim Lester se nije dao pa je na pogon sjajnog Medisona uspeo da za 11 minuta postigne čak tri gola i dovede utakmicu u neočekivanu neizvesnost. Golove za Lisice su pored Medisona postizali i Lukman i Ihenačo.

Ipak, domaći su se uozbiljili i do kraja utakmice postigli još dva gola (Laport, Sterling) i došli do 15. pobede u prvenstvu.

Arsenal je na gostovanju Noriču produžio svoju seriju pobeda u svim takmičenjima na četiri meča. Slavile su Tobdžije 5:0, a golove su postizali Saka x2, Tirni, Lakazet i Emil Smit Rou.

Drugi tim iz severnog Londona, Totenhem je bez mnogo problema izašao na kraj sa Kristal Palasom (3:0), koji na ovom meču sa klupe nije vodio Patrik Vijera zbog pozitivnog nalaza na korona virus. Do poluvremena su Pevci stigli do kapitalne prednosti, vodili su 2:0, golovima Kejna i Lukasa Moure. U nastavku je Son postigao i treći gol.

Vest Hem i Sautempton su odigrali jedan pravi triler u 19. kolu, na kraju su Sveci iz prestonice otišli sa sva tri boda (3:2).