REAL PODBACIO: Žuta podmornica potopila šampiona Evrope

07.01.2023. 18:55
Karlo Anćeloti
Karlo Anćeloti / Izvor: Profimedia

Neočekivano.

Real Madrid je neprijatno iznenadio svoje navijače, porazom na gostovanju Viljarealu – 2:1.

ZVEZDAŠIMA KRENE PENA OD NJEGOVOG IMENA: Partizan poslao ponudu i već je STIGAO ODGOVOR

NIŠTA OD MURINJA: Portugalci imaju novog selektora!

ČESTITALA BOŽIĆ PRAVOSLAVCIMA: Mihina udovica podelila sliku sa Sinišom - podsetila na DOŽIVOTNU uspomenu (FOTO)

Domaći su još u prvom poluvremenu pokazali da će biti tvrd orah za prvaka Evrope, bili su potpuno ravnopravan rival. Još u osmom minutu domaći su preko Kokelana pogodili stativu.

Šest minuta kasnije uzvratili su Madriđani, tada je oporavljeni Benzema imao veliku šansu, ali je šutirao zamalo preko gola. Francuz je imao priliku i u 21. minutu posle dodavanja Militaa, ali je ponovo bio neprecizan, ovoga puta lopta je prohujala pored stative. U finišu poluvremena probao je i Vinisijus, ali je pepe Rejna ukrotio njegov udarac.

U ranoj fazi drugog poluvremena Viljareal je poveo, Žeremi Pino je u 47. minutu savladao Kurtou i usmerio je tok meča u korist svog tima. Doduše, uspeo je Real da izjednači, u 60. minutu Benzema je napokon bio precizan i to sa bele tačke. Ipak, samo tri minuta kasnije, sudija Grado je svirao još jedan jedanaesterac, ovoga puta za domaće, a tu priliku nije propustio Moreno, koji je postavio konačan rezultat.