REMI PO MERI AZURA: Orlići propustili priliku da dotuku Italijane (VIDEO)

02.09.2016. 20:26
Milan Gajić
Milan Gajić / Izvor: Foto: Facebook/fudbalskisavezsrbije

Izabranici selektora Sivića blistali u Vićenci, ali nisu uspeli da dođu do trijumfa

Mlada reprezentacija Srbije igrala je nerešeno protiv Italije u Vićenci 1:1 (0:1)u okviru kvalfikacija za Evropsko prvenstvo naredne godine. Izabranici selektora Tomislava Sivića nadigrali su su Azure, imali mnogo više izglednih prilika, ali baš kao i u prvom meču nisu uspeli da trijumfuju. Orlići su poveli golom Milana Gajića u 34. minutu, da bi na početku drugog poluvremena izjednačio Ćeri. Italijani su ovim remijem gotovo sigurno obezbedili prvo mesto u grupi „2“ i direktan plasman na EP, dok će srpski reprezentativci u preostala tri meča morati da ostvare maksimalana učinak kako bi bili među četiri najbolje drugoplasirane ekipe koje će u baraž.

Iako su Orlići počeli veoma ofanzivno, najpre su zašpretili domaći reprezentativci preko opasnog Ćerija. Fantastičnu priliku izabranici selektora Sivića propustili su u 17. minutu. Oldičnio je probio Čavrić, dobro centrirao i pronašao Milinkovića Savića koji glavom upošljava Gaćinovića. Međutim, umesto nogom pokušao je glavom i sve upropastio.

Srbija je došla u vođstvo u 34. minutu. Kontru našeg mladog tima povukao je Sergej Milinković Savić ugledao slobodnog Marka Gajića koji je loptu vukao do 17-18 metara od gola Italijana, odakle je ispalio raketu koja je završila u rašljama nemoćnog Kranja. U samoj završnici prvog poluvremena Orlići su preko Melega i Milinković Savića propustili dve lepe prilike da udvostruče vođstvo.

Kazna za promašaje stigla je već na startu drugog poluvremena.  Niz grešaka u odbrani našeg tima i sasvim nepotreban faul golmana Vanje Milinkovića Savića nad Rozetijem sudija Del Sero okarkterisao je kao najstrožnu kaznu. Nemilosrdan je bio Ćeri koji je izjednačio u 54. minutu.

Brzo su se konsolidovali reprezenativci Srbije, povratili samopouzdanje i zaigrali kao u prvom delu susreta. Selektor Sivić je ubacio tri ofanzivna igrača Mihajlovića, Đurđevića i Dražića sa jasnom namerom da se dođe do trijumfa u Vićenci. Italijani, zadovoljni remijem i osvojenim bodom na sve načine pokušavali da umrtve igre i sa što manje rizika privedu meč kraju. Prilike za naš tim imali su Milinković Savić i Dražič, kao i Lazić u samom finišu, kad su defanzivci domaće selekcija izbacili loptu sa gol linije, ali do promene rezultata na žalost nije došlo.

TABELA: Italija 20 (+1) Slovenija 15 (+1), Srbija 14 (-1), R. Irska 9, Litvanija 6 (+1), Andora 3 (+2)

ITALIJA-SRBIJA 1:1 (0:1)

STRELCI: 0:1 Gajić 34, 1:1 Čeri (54 pen)

STADION: “Romeo Menti” u Vićenci

SUDIJA: Karlos Del Sero (Španija)

ITALIJA: Kranjo – Konti, Kaldara, Romanjoli, Muru -  Vere, Kataldi, Maciteli, Benasi – Roseti, Ćeri.

SRBIJA: Vanja Milinković Savić – Gajić, Veljković, Lazić, Antonov – Maksimović, Grujić – Meleg (Dražić), Sergej Milinković Savić, Gaćinović (Mihajlović) – Čavrić (Đurđević).