REVANŠ SA KAMATOM: Zvezda ubedljiva u Antaliji protiv Ludogoreca (VIDEO)

02.02.2019. 16:49
Zvezda Turska
Zvezda Turska / Izvor: Srbija Danas

Crveno-beli stigli i do treće pobede na pripremama.

Fudbaleri Crvene zvezde stigli su do treće pobede na pripremama u Antaliji pošto su savladali starog znanca Ludogorec sa 3:1 (2:0) i tako se makar delimično revanširala bugarskom timu za eliminaciju iz Evrope dve sezone. Izabranici Vladana Milojevića dominirali su u ovom meču i poitpuno nadigrali rivala, a da su igrači u crveno-belim dresovima bili malo precizniji, pobeda je mogla da bude i ubedljivija.

ZVEZDIN DŽELAT OSTAO BEZ KLUBA: Dao je HET-TRIK na Marakani, a sada je slobodan igrač (VIDEO+FOTO)

ZVEZDA ODBILA LEGENDU SVETSKOG FUDBALA: Evo koji klub je ŽELEO da dovede Marina (FOTO)

Uvodnih nekoliko minuta nisu doneli uzbuđenje, da bi Crvena zvezda prva zapretila u 7. minutu preko Jirke koji je šutirao glavom posle kornera, ali nije bio precizan. Bio je to znak za crveno-bele da krenu još ofanzivnije i dva minuta kasnije je Boaći proigrao Jovičića koji je šutirao preko prečke, da bi koji trenutak posle toga Marin šutirao pored gola posle dodavanja Bena. Ludogorec kao da nije bio pruisutan na utakmici dok je Zvezda ređala prilike, pa je u 15. minutu Babić glavom pokušao da ugrozi gol bugarskog tima. Usledilo je kratko zatišje do 31. minuta kada je Marin iz slobodnog udarca poslao loptu tik iznad prečke, da bi u 33. Zvezda povela pošto je Ben glavom pogodio mrežu na asistenciju Jirke.

Ludogorec je prvi put zapretio tek u 41. minutu preko Kešerova, ali je Borjan odlično intervenisao. Samo dva minuta kasnije Zvezda je povela sa 2:0 pošto je Boaći iz prve šutirao posle sjajnog pasa Rodića, a to je bilo i poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu.

Vladan Milojević odlučio je na poluvremenu da izvede Marka Gobeljića i Branka Jovičića, dok je na teren poslao Gorana Čaušića i Filipa Stojkovića. Ludogorec je bolje otvorio poluvreme i preko Vandersona smanjio na 2:1 u 54. minutu. Ubrzo je Milojević napravio višestruku izmenu i na teren poslao Savića, Simića, Vukanovića, Pavkova, Ebisilija i Hajdina koji su ušli umesto Milunovića, Marina, Jirke, Boaćija, Bena i Rodića. U 74. minutu Zvezda je vodila sa 3:1 pošto je Jovančić nespretno zahvatio loptu koja je došla do Pavkova, a ovaj snažnim udarcem postigao gol. Milojević je poslednju izmenu napravio u 84. minutu kada je Joveljić ušao umesto Jovančića, a do kraja meča nije bilo više uzbuđenja i Crvena zvezda je ostvarila i treći trijumf u Turskoj.

Pogledajte kako izgleda američka atletičarka Kajla Simons.