REVANŠI KOJE ĆE I ZVEZDA PRATITI: Goleada na "Ajbroksu" - Dinamo pao u Norveškoj!

Ovog utorka odigrana su prva tri meča plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona.

ZVEZDA JE JAKA: Trener Makabija ANALIZIRAO crveno-bele!

PEŠIĆ: O Makabiju sve najbolje, želim gol, ali nije važno ko će biti strelac

NATHO DAO PREDNOST MAKABIJU: Evo kako je Stanković odgovorio fudbaleru Partizana

Prava goleada viđena je na meču Glazgov Rendžers - PSV koji je završen rezultatom 2:2.

Meč Bodo Glimt - Dinamo Zagreb okončan je skorom od 1:0 kao i Kopenhagen - Trabzonspor 2:1. Što nam govori da će se sve odlučiti u revanš mečevima.

Derbi igran u Glazgovu između vicešampiona Škotske i Holandije započeo je vođstvom gostiju iz Ajndhovena u 37. minutu. Gakpo je izveo korner sa leve strane, a posle prave konfuzije u kaznenom prostoru i niza propusta domaće odbrane, lopta je došla pravo na nogu Sangareu, a reprezentativac Obale Slonovače ju je zakucao u mrežu sa osam metara, za 0:1.

Radost "filpsovaca" trajala je svega 180 sekundi. Rendžers je izveo sjajnu timsku akciju, koju je golom završio Hrvat Antonio Čolak, na asistenciju Tevarnijea, za 1:1.

PSV je u drugom poluvremenu do 70. minuta bio dominantan, diktirao je tempo, a onda je pravo niotkuda usledio totalni šok i poklon golmana Beniteza za "policajce".

Lorens je, činilo se u prvi mah, bezazazleno šutirao iz slobodnog udarca sa gotovo 30 metara, lopta je išla pravo u naručje Beniteza, ali je on bio nonšalantan, potcenio je klizav teren i ona mu se izmigoljila iz ruku i završila iza gol-linije, za 2:1. Neshvatljiv kiks argentinskog čuvara mreže.

Nije ovaj detalj pokolebao PSV, koji je izjednačio na 2:2 u 78. minutu. Holandski tim je ponovo došao do gola nakon kornera. Gakpo je centrirao sa desne strane, a u vazduh se izvrsno vinuo Obispo i glavom pogodio željeno mesto. Ekipa Bodo Glimt, koju su prošle sezone mnogi upamtili u Ligi konferencije, na pragu je Lige šampiona.

Tim Dinamo Zagreba pao je u Norveškoj. Domaćin je do gola došao u 37. minutu, a strelac je bio Pelegrino.

On je glavom sa šest metara "spakovao" loptu u mrežu Dominika Livakovića, posle idealnog centaršuta Mvuke sa desnog boka.

Bodo je bio bolji, ali je Petković u završnici promašio zicer i propustio šansu da ”Modre” stavi u lepu poziciju pred revanš na Maksimiru.

Revanš mečevi na programu su za osam dana.

Podsetimo se, kako bi Crvena zvezda bila u trećem šeširu za grupnu fazu Lige šampiona potrebno je da u u ovoj fazi takmičenja budu eliminisane ekipe Rendžersa, Benfike, koja se sutra sastaje sa Dinamom iz Kijeva i Dinama iz Zagreba.