RODRI REŠIO DRAMU: Šefild pao u spektakularnom meču!

27.08.2023. 18:23
FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Profimedia

Sjajna fudbalska predstava...

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Šefild junajted na gostujućem terenu sa 2:1 u trećem kolu engleske Premijer lige. Aktuelni šampion je na taj način ostao jedini tim sa maksimalnim učinkom u ligi, dok je novajlija Šefild upisao i treći poraz.

STAKLENE NOGE: Dibala se ponovo povredio, propušta derbi

”ISPOD SVAKOG NIVOA”: Mrkela prokomentarisao Zvezdin poraz!

”ZVEZDIN PORAZ JE DOBAR ZA SRPSKI FUDBAL”: Grofova poruka nakon kiksa na krovu!

Fantastičan duel su odigrale dve ekipe, u kom je viđeno baš sve. Promašen penal i stopostotne šanse, senzacionalan povratak domaćina i na kraju ipak pobeda favorita.

Siti je na ovom meču bio bez menadžera Pepa Gvardiole, koji se oporavlja od operacije leđa u Barseloni, a do zasluženog trijumfa je stigao na težak i spektakularan način. Junak je bio Rodri, igrač koji je proletos rešio finale Lige šampiona, koji je postigao gol za tri boda u 88. minutu.

Siti je u prvom poluvremenu imao totalnu inicijativu, ali nije uspeo da je pretoči u pogodak. Akeu je poništen gol zbog ofsajda u kom se prethodno našao Rodri, Alvarez je promašio odličnu šansu, a najbolju moguću priliku "građani" su imali u 37. minutu, kada je Haland iz penala pogodio stativu.

Drugo poluvreme nastavilo se u istom ritmu, a Haland je u 50. minutu imao još jednu kolosalnu šansu i nije pogodio mrežu.

Nastavio je šampion Engleske i Evrope da pritiska, a Šefild je konačno kapitulirao u 63. minutu. Kovačić je odložio loptu za Griliša na levu stranu, a krilni igrač Sitija je odradio najveći deo posla tako što je dugo lomio dvojicu čuvara u kaznenom prostoru i poslao perfektan centaršut za Halanda, koji je glavom sa tri metra ritunski matirao golmana Foderingma.

Gosti su prilično sigurno čuvali minimalnu prednost do 85. minuta, a onda šok. Kiksirao je Voker, a lopta je nakon pravog "karanbola" stigla do Bolga, koji ju je sjajnim udarcem zakucao u mrežu za 1:1.

Krenuo je Siti potom svim silama po pobedu, Alvarez je odmah u 86. minutu propustio lepu šansu, da bi se Voker u 88. iskupio za kiks. Spasio je jednu loptu da ne izađe u aut, proigrao Fodena, ovaj Rodrija, a Španac je silovitim udarcem iz šesnaesterca pogodio za 1:2.

U drugom susretu u ovom terminu, Aston Vila je savladala Barnli u gostima sa 3:1.

Blistao je reprezentativac Poljske i desni bek Vile Meti Keš, koji je dao dva brza gola u 8. i 20. minutu, za 0:2.

Domaćin se vratio preko Fostera u 47, ali je tim Unaja Emerija pogotkom Dijabija ponovo otišao na dva gola prednosti i prelomio je ovaj duel.

Vila sada ima šest bodova i vezala je drugi trijumf nakon onog startnog debakla protiv Njukasla, dok je Barnli ostao na nuli.