LIGA EVROPE: Megvajer pogurao Sevilju ka polufinalu, Vlahović nastavio post, ali Juve izdržao u Lisabonu (VIDEO)

20.04.2023. 22:58
Hari Megvajer
Hari Megvajer / Izvor: Reuters

Đavoli se obrukali u Andaluziji.

Fudbaleri Sevilje savladali su Mančester junajted (3:0) i nakon engleskih 2:2 prošli su u polufinalu Lige Evrope, gde će igrati protiv torinskog Juventusa koji je remijem sa Sportingom u Lisabonu (1:1) odbranio prednost iz prvog meča (1:0).

UMALO OD GOTOVOG VERESIJA: Srpska Fiorentina se neočekivano mučila, ali prošla u polufinale (VIDEO)

SADA SE SVE MENJA: Juventusu zvanično VRAĆENI bodovi, Vlahović i Kostić ponovo u Ligi šampiona

OGLASIO SE DIREKTOR LA LIGE: Evo da li Barselona sme da vrati Mesija

Fudbaleri Mančester junajteda prokockali su dva gola prednosti u prvom duelu u Engleskoj protiv Sevilje i to ih je na kraju koštalo plasmana u polufinale.

Počelo je užasno po Đavole, Hari Megvajer je izgubio loptu ispred svog gola, a taj poklon je znao da iskoristi En Nesiri i dovede svoj tim do vođstva.

U 40. minutu se ponovo tresla mreža De Hee. Okampos je pogodio, ali je gol poništen zbog ofsajda u kom je bio Akunja.

Ipak, u drugom minutu nastavka nije bilo dileme. Korner je izveo Rakitić, a najviši u skoku je bio Bade i duplirao prednost domaćina.

Trener gostiju Erik Ten Hag je pokušao sa nekoliko izmena, ali Mančester nije mogao da dovede ovaj duel ni u neizvesnost. Čak je Sevilja postigla i treći gol, ponovo je pogodio En Nesiri, pa će među četiri najbolja tima ekipa iz Andaluzije.

Njihov protivnik tamo će biti torinski Juventus. Stara dama je uspela da dobrani 1:0 iz Italije i remijem sa Sportingom (1:1) u Lisabonu je prošla dalje. Srpski centarfor Dušan Vlahović je odigrao 71. minut za goste, ali se nije upisao u listu strelaca.