VANJI PRESUDIO DIBALA: Roma na ”Olimpiku” srušila Torino (VIDEO)

26.02.2024. 21:22
Paulo Dibala
Paulo Dibala / Izvor: Profimedia

Argentinac siguran sa kreča...

Fudbaleri Rome slavili su kao domaćini protiv Torina rezultatom 3:2, u poslednjoj utakmici 26. kola italijanske Serije A.

SILUE I VELIČKOVIĆ PRESUDILI ZMAJEVIMA: Mladost stigla skoro do vrha tabeleJakuba Silue

SILUE I VELIČKOVIĆ PRESUDILI ZMAJEVIMA: Mladost stigla skoro do vrha tabele

Istorijska odluka: Novi selektor reprezentacije je LEGENDA MILANAFK Milan

Istorijska odluka: Novi selektor reprezentacije je LEGENDA MILANA

SRBI VLADAJU ARABIJOM: Mitrović ASISTIRAO, Sergej ZATRESAO mrežu (VIDEO)Sergej Milinković Savić

SRBI VLADAJU ARABIJOM: Mitrović ASISTIRAO, Sergej ZATRESAO mrežu (VIDEO)

Utakmica na rimskom "Olimpiku" imala je burnu uvertiru, pošto je član stručnog štaba Torina uhvaćen u špijunaži isped treninga Vučice. Ipak, šta god da je nakon toga preneo prvom treneru Igoru Juriću nije moglo da pripremi tim iz Pijemonta za brilijantno izdanje Paola Dibale.Argentinski ofanzivac prikazao je večeras sjajnu partiju protiv popularnih Bikova i het-trikom povukao Romu do važne pobede u trci za mestom u Ligi šampiona. Nisu Đalorosi uopšte blistali u ovom susretu, ali su imali raspoloženog Dibalu koji je jedina tri šuta u okvir gola Vanje Milinković-Savića pretvorio u pogotke.

Roma je rivala otvorila u 42. minutu kada je nesmotrenost Sabe Sazonova, koji je sa leđa na ivici kaznenog prostora startovao na Sardara Azmuna i skrivio najstrožu kaznu. Odgovornost je preuzeo Dibala koji je loptu poslao u jednu, a Milinković Savić na drugu stranu.

Ipak, svega dva minuta kasnije Torino je poravnao rezultat preko Duvana Zapate, koji je nakon centaršuta Belanove sa desnog boka bio najviši u skoku pred golom Mileta Svilara i pred odlazak na odmor vratio egal na semafor.

Početak drugog poluvremena protekao je u inicijativi Torina koji je delovao bolje na terenu u tim momentima, ali je onda "magija" La Hoje koja je okrenula situaciju na terenu. Argentinac je u 57. minutu jedan bezidejan napad Rome završio "bombom" sa oko 30 metara, koja je bila prosto neuhvatljiva za Vanju Milinković-Savića. Prava majstorija!

Nedugo zatim na teren je ušao i Romelu Lukaku, a upravo sa Belgijancem Dibala odigrao dupli pas kod akcije za treći gol, čime je praktično i prelomljen meč.

Do kraja je Torino uspeo da smanji rezultat autogolom Hijsena u 88. minutu, kojem je prethodio odličan prodor i oštar centaršut Samuelea Rićija. Ipak, gosti iz Pijemonta do kraja nisu uspeli da izbegnu poraz.