ROSTOV ZA BRIGU: Sadik UBLAŽIO ubedljiv poraz Partizana

04.02.2020. 17:55
Umar Sadik
Umar Sadik / Izvor: MN Press

U subotu crno-beli igraju protiv Spartaka.

Fudbaleri Partizana izgubili su sa 3:1 (1:0) od Rostova (trećeplasirani tim u šampionatu Rusije) u drugi kolu na prijateljskom turniru "Premijer kup"  u Dohi. Crno-beli su u prvoj utakmici savladali moskovsku Lokomotivu na penale 4:2, nakon 1:1 u regularnih 90 minuta. S druge strane, Rostov je uvodnom meču izgubio od Spartaka (Moskva) 2:1.

LAZAR MARKOVIĆ: Baloteli je najluđi fudbaler sa kojim sam igrao

GROBARI SU U ŠOKU: Rikardo IZBIO Partizanu iz džepa 600.000 evra!

OGLASIO SE VULETIĆ POSLE ODLUKE SUDA: Partizan neće odustati od borbe

Početak utakmice nije nagoveštavao bisok poraz Partizana. Ništa se ozbiljnije nije dešavalo u prvih pola sata osim što je trener ruske ekipe Valerij Karpin morao je da izvrši prinudnu izmenu, jer je zbog povrede teren napustio Matijas Norman u 25. minutu.

Ipak, Rostov je dođšao do vođstva u 32. minutu posle velike greške Vladimira Stojkovića. Krenuo je golman Partizana na centaršut sa leve strane, pokušao je da boksuje loptu, ali je bio kratak. Pavel Mamajev je ostao sam i nije mu bilo teško da pošalje loptu pored Vujačića u gol.

Na startu drugog dela Milošević je izvršio tri izmene. Izašli su Sejduba Suma, Bibras Natho i Vladimir Stojković, a na teren su istčali Lazar Pavlović, Milan Smiljanić (preuzeo kapitensku traku) i golman Aleksandar Popović.

Rusi su duplirali prednost u 57. minutu preko Aleksandra Dolgova. Vujačić je pokušao da spreči asistenciju Mamajeva, ostavio za sobom rupu u sredini odbrane, a Strahinja Pavlović je najpre pravio ofsajd zamku, pa gledao kako lopta prolazi pored njega i stiže do dolgova koji je savldao Popovića.

Usledile su nove izmene u Partizanu. Bojana Matića je zamenio Umar Sadik, a izašao je Strahinja Pavlović. Na teren je istrčao Saša Zdjelar.

Partizan je primio još jedan gol posle centaršuta. Šomurodov je udarcem glavom matirao Popovića.

Uspeli su do kraja crno-beli do kraja da ubaže poraz. Umar Sadik iskoristio je penal u 87. minutu (koji je napravljen nad njim) i postavio konačnih 3:1 za Rostov.

Partizan meč poslednjeg kola igra u subotu (12 časova) protiv Spartaka iz Moskve, koji sutra igra protiv gradskog rivala Lokomotive u 16 časova.

Turnir se završava u nedelju (16 časova9 kada se sastaju Rostov - Lokomotiva.

Pogledajte kako izgleda srpska atletičarka Ivana Španović.