21°C
08.05.2024.
117.1207
109.0205

SARI NADMUDRIO PEPA: Mančester siti izgubio prvo mesto posle poraza u Londonu (VIDEO)

08.12.2018. 20:49
Čelsi - Mančester siti
Čelsi - Mančester siti / Izvor: Reuters

Liverpul ostaje jedina neporažena ekipa u Premijer ligi.

Mančester siti je doživeo prvi poraz ove sezone u domaćem takmičenju i prvi neuspeh još od aprila meseca ove godine kada su izgubili od gradskog rivala. Ovoga puta izabranici Pepa Gvardiole su sa 2:0 poraženi u duelu na gostovanju Čelsiju i tako su prepustili Liverpulu prvo mesto na tabeli.

Građani su u prvih trideset minuta bili mnogo bolji protivnik, imali su čak tri dobre šanse, ali lopta nije htela u gol. Kako to u fudbalu biva, kazna je brzo usledila.

Azar je u nadoknadi prvog poluvremena navukao nekoliko igrača na sebe, uspeo je da pošalje loptu u kazneni prostor, a tamo je Kante snažno šutirao i savladao Edersona.

PRVENAC GRUJIĆA: Fenomenalnim pogotkom reprezentativac Srbije načeo Ajntraht (VIDEO)

GOL KOJI SE RETKO VIĐA: Majstorija Aleksandra Kolarova! (VIDEO)

Siti je bio bolji protivnik u prvih 45 minuta, ali je Čelsi vodio. Slična situacija viđena je i u drugom periodu igre, a Plavci su uspeli da postignu još jedan gol. Azar je centrirao iz prvog kornera na meču sa Čelsi, a David Luis je sjajnim udarcem glavom postigao pogodak.

Usledilo je neviđeno slavlje na Stamford bridžu. Siti je nastavio da napada do kraja meča, međutim nisu uspeli da postignu gol i Čelsi im je naneo prvi poraz ove sezone u Premijer ligi.

Mančester siti u narednom kolu čeka Everton, dok Čelsi gostuje Brajtonu.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.