DEBAKL ŠAMPIONA U PRESTONICI: Sergej načeo, Alberto i Anderson zakucali Milan na Olimpiku (VIDEO)

24.01.2023. 21:03 17:13
Sergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić / Izvor: Reuters

Lacijali briljirali.

Fudbaleri Lacija slavili su na svom terenu protiv Milana (4:0) u meču 19. kola Serije A.

VOŠA SVE JAČA: Stiglo pojačanje koje zna kako se osvajaju trofeji

ARAPI PRAVE DRIM TIM U AL NASRU: Posle Ronalda stiže još jedna MEGA zvezda (FOTO)

PENZIJA ILI POVRATAK NA TEREN: Evo od čega zavisi sudbina Zlatana Ibrahimovića

Milan je nastavio sa lošim partijama, Rosoneri su od starta drugog dela sezone ostvarili svega jedan trijumf na šest mečeva u svim takmičenjima, a ni na Olimpiku nije počelo kako treba.

Već u četvrtom minutu je Sergej Milinković Savić načeo goste.

Ofanzivni veznjak je završio sjajnu timsku akciju Lacijala, Zakanji je ubacio loptu po zemlji sa boka, dva igrača domaće ekipe su je propustila i time prevarila odbranu Milana, da bi Milinković Savić rutinski prevario Tatarušana. Ovo je bio Sergejev četvrti gol u prvenstvu, a ima i čak osam asistencija.

Prednost je duplirana do kraja prvog dela igre, Pedro je iskoristio nesmotrenost Seržinja Desta, odlično podvalio za Marušića, ovaj se stuštio u šesnaesterac Milana, šutirao, lopta je završila na stativi, ali se na pravom mestu u pravo vreme našao Zakanji i pogodio praznu mrežu.

U nastavku su gosti bili nešto bolji, ali je to bilo premalo za danas sjajni Lacio. Domaći su potvrdili trijumf u 67. minutu.

Posle duela Pedra i Kalulua dosuđen je jedanaesterac, a siguran izvođač je bio Luis Alberto. Isti igrač je osam minuta kasnije asistirao Felipeu Andersonu za četvrti gol domaćina na meču.

Posle ovog kola, najviše je profitirao, lider, Napoli koji je sada na plus 12 u odnosu na, prvog pratioca, Milan. Lacio je treći sa bodom manje od Rosonera, a isti bilans imaju i Inter i Roma. Prati ih i Atalanta sa dva boda manje.