11.02.2018. 17:33
FK Inter
FK Inter / Izvor: MN Press

Odigrani mečevi 24. kola italijanskog šampionata.

Fudbaleri Intera konačno su pobedili. Na trijumf su Neroazuri čekali još od početka decembra prošle godine. U utakmici 24. kola Serije A, ekipa Lučana Spaletija je pobedila Bolonju Roberta Donadonija rezultatom 2:1, a heroj meča na "Đuzepe Meaci" bio je Jan Karamo. Poveo je domaćin već u drugom minutu golom Edera, da bi u 25. Rodrigo Palasio izjednačio na 1:1. Konačan rezultat i tri boda timu iz Milana doneo je Francuz.

Do kraja meča, viđena su i dva isključenja, ali ona nisu uticala na krajnji ishod. Bolonja je meč završila bez dvojice, Masine i Mbajea, ali su oni u svlačionicu poslati tek posle 63. minuta kada je Karamo dao gol.

Inter posle 24 meča ima 48 bodova i na trećem je mestu. Bolonja je na 13. poziciji sa 27 bodova.

SERIJA A: Everton na debiju video MOĆNI Milan (VIDEO+FOTO)

Pobedom nad Kjevom (1:0), Đenova je pobegla iz opasne zone. Grifoni sada imaju 27 bodova, na 12. su mestu, a gol za trijumf dao je u samoj završnici Dijego Laksal.

Uprava zadovoljna, Gatuzo dobija novi ugovor

Na terenu su bila i dva Srbina. Ivan Radovanović je sve vreme igrao za Leteće magarce iz Verone. U 70. minutu, u timu Đenove šansu je dobio i Darko Lazović.

Tokom dana odigran je još jedan meč timova iz Đenove i Verone. Sampdorija je ugostila Veronu i slavila sa 2:0, a i tamo je bilo Srba. Jagoš Vuković je sve vreme igrao za Veronu. Isti rezultat zabeležen je u duelu Torina i Udinezea, a uspešniji su bili bikovi. Adem Ljajić je sve vreme bio na klupi torinskog tima.

PREMIJER LIGA: Poraz Đavola, Svrake KLJUCNULE Matića (VIDEO)