SERIJA A: Inter preokretom savladao Lacio

30.04.2023. 14:59
FK Inter
FK Inter / Izvor: Reuters

Neroazuri za 12 minuta postigli tri gola.

Fudbaleri Intera savladali su u prvom meču nedeljnog programa 32. kola Serije A Lacio posle preokreta sa 3:1 (0:1). Ovaj trijumf Intera omogućava Napoliju da tpobedom protiv Salernitane već danas i matematički osvoji titulu.

LAZETIĆ: Partizan dugo nije pobedio, moramo biti oprezni

UŠAO U ANALE: Lamin Jamal najmlađi debitant u istoriji Barselone

STARA DAMA LAKŠE DIŠE: Vraća se Dušan Vlahović

Inter je bio bolji rival tokom prvog poluvremena, a u 27. minutu je stigao i do gola, ali je pogodak Mktarijana poništen zbog ofsajda. Samo tri minuta kasnije Lacio je poveo. Bivši igrač rimskog kluba Aćerbi je napravio veliku grešku i izgubio loptu koja je došla do Luisa Alberta koji je lažnjakom izbacio dvojicu igrača i dodao do Felipea Andersona koji je preciznim udarcem savladao Onanu za 1:0. Lacio je mogao do 2:0 na poluvremenu, ali je Imobileov udarac odbranio Onana.

Inter je krenuo u ofanzivu u drugom poluvremenu i potpuno potisnuo Lacio. Provedel je u 66. minut uodbranio udarac Dimarka, ali u 78. minutu nije bilo spasa kada je Lautaro Martinez šutirao na asistenciju Lukakua. Nije se Inter zadovoljio remijem pošto je u igri plasman u Ligu šampiona i u 83. minutu je Inzagijev tim stigao do potpunog preokreta golom Gosensa posle još jedne asistencije Lukakua. Tačku na slavlje Intera stavio je drugim golom Martinez posle greške Vesina u 90. minutu.