SERIJA A: Napoli pobedio Juventus u Torinu, Skudeto sve bliži Napolitancima (VIDEO)

22.04.2018. 23:05
FK Napoli
FK Napoli / Izvor: Reuters

Do kraja šampionata još četiri kola.

Napoli je pobedio Juventus u Torinu 1:0 golom Kulibalija u 90. minutu i stigao na korak od osvajanja titule. Napolitanci su prišali Juventus na minus jedan, ali Stara dama već u sledećem kolu ide na najteže moguće gostovanje, najljućem rivalu Interu, koji mora da juriša na pobedu jer juri mesto koje vodi u Ligu šampiona. Sve je sad u rukama Napolija koji će gotovo izvesno postati šampion ako pobedi sve utakmice u preostala četiri kola.

EVROLIGA: Srpkinje nisu uspele, titula za Jekateringburg (FOTO)

LOŠA VEST: Beograd ostaje bez maratona

GOL MAŠINA: Sergej ponovo strelac za Lacio, na NEOUBIČAJEN način (VIDEO)

Čovek odluke u Torinu bio je Kulibali koji je u 90. minutu posle kornera zakucao loptu glavom u mrežu Đanluišija Bufona. Juventus nije šutnuo nijednom u okvir gola, i nije zaslužio bodove večeras. Trener Juventusa Masimilijano Alegri je najveći krivac za poraz, pošto se branio svih 90 minuta. Alegri je uz to, već na poluvremenu, odlučio da povuče neuobijačajeni potez, izveo je najboljeg igrača ekipe Paola Dibalu, a uveo Kvadrada, što je Napoli iskoristio i golom Kulibalija stigao na korak od šampionske titule koja se u Napulju čeka skoro 30 godina.

Lacio - Sampdorija 4:0

(Milinković-Savić 32, Miranda 42, Imobile 85, 88)

Đenova - Verona (20.45)

TABELA: Juventus 85, Napoli 84, Roma 67, Lacio 64, Inter 63, Milan 54, Atalanta 52, Sampdorija 51, Fjorentina 51, Torino 47, Bolonja 39, Đenova 38, Sasuolo 34, Udineze 33, Kaljari 33, Kjevo 31, SPAL 29, Krotone 28, Verona 25, Benevento 17. NAPOMENA: Benevento je izgubio i teoretske šanse za opstanak.