SERIJA A: Napoli ŠAMPIONSKI srušio Inter!

21.05.2023. 20:35
FK Napoli
FK Napoli / Izvor: Profimedia

Slavlje pod Vezuvom...

Fudbaleri Napolija pobedili su Inter u okviru 36. kola italijanske Serije A rezultatom 3:1.

”BRZO ĆEMO REAGOVATI”: Oglasili se iz FS Srbije nakon napada na Milana Borjana!

ERAKOVIĆ: Proslava titule na Marakani se pamti ceo život

POGBA: Daću sve od sebe da se vratim na vrh

Inter je relativno rano ostao sa desetoricom na terenu. Galjardini je dobio drugi žuti karton u 41. minutu, prvi u 19.i morao je da napusti teren. I bez brojčane prednosti, Napoli je bio dominantniji u ovom duelu, uputili su devet šuteva, doduše od toga jedan u okvir gola.

U nastavku su domaći apsolutno doinirali, Inter praktično nije video gol protivnika.

Potvrda nadmoćnosti stigla je u 67. minutu kada je Andre Zambo Angisa ispratio centaršut i sa ivice kaznenog prostora posla loptu u mrežu.

Ipak, Inter je iz jednog jedinog šuta u okvir gola postigao pogodak i to sa igračem manje. Dimarko je pronašao Lukakua, koji je uputio jak i precizanšut sa ivice kaznenog prostora za 1:1 u Napolju.

Goleadana jugu Italije se nastavila. Domaći su vratili vodstvo posle samo tri minuta, a strelac je bio Di Loenco.

Ni tu nije bilo kraja golovima, pošto je Gaetano na asistenciju Simeonea postigao treći gol za šampiona Italije u četvrtom minutu nadoknade.