SERIJA A: Tri CRVENA za Vlahovićev Juve - Sergej ASISTIRAO za pobedu Lacija!

Srbija Open
Dušan Vlahović
Dušan Vlahović / Izvor: Profimedia

Uzbudljivo veče u Italiji.

U šestom kolu Serije A fudbaleri Lacija uspeli su da savladaju ekipu Verone rezultatom 2:0, dok se Fiorentina nije dobro provela na gostovanju u Bolonji.

SPAS U POSLEDNJIM MINUTIMA: Zvezda u FINIŠU meča srušila hrabri Novi Pazar!

DEMOLIRANJE: Partizan razbio Mladost u Humskoj!

POSLE ŠESTICE PROTIV MLADOSTI: Petriću je važno da se igrači smeju

Iako je ”Viola” povela u 54 minutu preko Martineza, radost nije dugo trajala. Samo 5 minuta kasnije Barou je poravnao rezultat.

Pravi šok za ljubičaste usledio je u 62. minutu kada je Arnautović zatresao mrežu I postavio konačan rezultat.

U meču koji je odigran nešto kasnije, Lacio je savladao Veronu sa 2:0 i to uz asistenciju Sergeja Milinković Savića koji je sjajno pronašao Imobilea u 68. minutu.

Konačan rezultat postavio je Luis Alberto u nadoknadi vremena.

Dok nastaje ovaj tekst, prava drama se odvija u Torinu gde je Juventus dočekao Salernitanu.

Gosti su najore došli do vođstva u 18. minutu kada je mrežu zatresao Kandreva, da bi još jedan hladan tuš zan”Staru damu” usledio u finišu prvog poluvremena kada je Pjontek sa bele tačke matirao Perina.

Mogući preokret najavio je Bremer u 51. minutu na asistenciju Filipa Kostića.

Juventus je nastavio da dominira, ali je opet teško dolazio do pravih prilika, a onda je u 73. Milik iskosa sa leve strane šutirao tik pored stative i najavio poslednju ofanzivu domaće ekipe, pošto je dva minuta kasnije i Vlahović poslao loptu zamalo preko gola sa nekih 20 metara.

U finišu je Alegri povukao čudne poteze, uveo je Danila umesto Kostića, potom i mlađanog Sulea umesto MekKenija. Brazilac je prekomandovan na desno krilo i upravo je on ubacio jednu opasnu loptu u finišu, Milika su centimetri delili od gola. Milik je ponovo oprobao šut i u 90. minutu, kada je lopta zakačila i prečku i završila preko gola.

I onda u nadoknadi vremena velika greška defanzivca Salernitane koji je zakasnio i oborio Aleksa Sandra, a sudija pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Leo Bonući, golman Sepe ga je pročitao i odbranio, ali se lopta vratila do štopera Juventusa koji je zakucava u mrežu za 2:2!

Tu nije bio kraj ovoj ludnici, u poslednjim trenucima, nakon kornera, Milik je iz četvrtog pokušaja konačno pogodio i to glavom za eksploziju na tribinama.

Međutim, onda se javio VAR, Bonući je bio na putu lopte ka golu, pa je sudija morao da pogleda da li je uticao na golmana Sepea i nakon pregledanog snimka je odlučio da poništi pogodak Juventusa!

Nakon toga je usledio novi haos, isključen je i Maks Alegri zbog protesta, prethodno i Milik jer je zbog skidanja dresa prilikom datog gola zaradio drugi žuti karton. Crvene su zaradili i Kuadrado i Facio zbog fizičkog obračuna...

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće Dilete Leote sa loptom