ŠIROM EVROPE: Barsa diše Realu za vrat, Roma nastavlja poteru za Juveom (VIDEO)

19.03.2017. 19:43
Leo Mesi
Leo Mesi / Izvor: Profimedia

Mangala od junaka do tragičara.

Fantastičan meč viđen je na Nou Kampu gde je Barselona u spektakularnoj utakmici savladala Valensiju sa 4:2. Posle zatišja u prvih pola sata usledila je eksplozija. Elijakim Mangala je Slepe miševe doveo u vođstvo. da bi Suarez samo šest minuta kasnije izjednačio.  Sama završnica prvog dela igre bila je više nego uzbudljiva. Francuz koji je bio prvi strelac na meču skrivio je jedanaesterac i zaradio crveni karton. Leo Mesi takvu priliku nije propustio, ali je na opšte iznenađenje u poslednjim sekundama prvog poluvremena Valensija preko El Hadadija stigla do izjednačenja.

U drugom poluvremenu nije bilo nikakve dileme oko pobednika. Barsa je sa igračem više najpre u 52. minutu preko Mesija povela sa 3:2, da bi u poslednjim minutima Portugalac Andre Gomeš postavio konačan rezultat - 4:2.

Mančester siti i Liverpul odigrali su 1:1 u derbiju Premijer lige, Mančester junajted je "bez pola tima" lako slavio na gostovanju protiv Midlzbora u meču koji je obeležila katastrofalna greška nekadašnjeg golmana Barselone Viktora Valdeza, Juventus je kao gost slavio protiv Sampdorije, dok je Napoli umalo od gotovog napravio veresiju ali je savladao Empoli.

Zidan OBJASNIO zašto je zamenio Ronalda (FOTO)

KO ĆE IGRATI U MAJAMIJU? Posle Mareja i možda Đokovića, još jedan igrač iz TOP 10 odustaje od turnira na Floridi (FOTO)

Siti nije uspeo da pobedi Liverpul kod kuće posle eliminacije od Monaka iz Lige šampiona. Nedakašnji igrač Građana Džejms Milner je iskoristio penal početkom drugog poluvremena, a Serhio Aguero je doneo konačnih 1:1. Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov nije igrao za Građane, ostao je na klupi, dok Marko Grujić nije bio u protokolu kod gostiju.

BIVŠI IGRAČ PARTIZANA OPLEO PO UPRAVI KLUBA: Kajaćete se! (FOTO)

Crveni đavoli su postali prvi klub od osnivanja Premijer lige koji je stigao do 600. pobede. Izabranici Žozea Murinja su pobedili su u gostima Midlzbro 3:1 i tako nastavili trku za četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Junajted je meč počeo sa čak sedam promena u timu u odnosu na meč protiv Rostova u Ligi Evrope. Midlsbro je sa klupe vodio Stiv Egnju, koji privremeno obavlja dužnost menadžera pošto je Aitor Karanka dobio otkaz pre nekoliko dana. Gost je poveo 2:0 golovima Maruana Felainija u 30. i Džesija Lingarda u 62. minutu meča, da bi Rudi Žested u 77. smanjio na 1:2. Konačan rezultat postignut je u četvrtom minutu nadoknade vremena, posle katastrofalne i komične greške golmana domaće ekipe Viktora Valdeza koju je iskoristio Antonio Valensija.

MEČ REŠEN U DUBOKOJ NADOKNADI: Velika DRAMA u duelu dva bivša trenera crno-belih (VIDEO)

Manchester United are the first team to win 600 Premier League games 🙌🏼 #manchesterunited #manutd #mufc #premierleague #football

A post shared by Bleacher Report Football (@brfootball) on

Juventus je kao gost minimalno pobedio Sampdoriju i tako nastavio da grabi ka šestoj uzastopnoj tituli.  Gol odluke postigao Huan Kvadrado već u 7. minutu, a navijače Juventusa zabrinuo je Paulo Dibala koji je sredinom prvog poluvremena napustio igru. Roma je nastavila poteru za Starom damom tako što je rutinski savladala Sasuolo sa 3:1. Gosti su se dobro držali do 68. minuta kada je Edin Džeko svojim 21. golom raspršio sve nade ekipe Euzebija di Frančeska.

Bajern je minimalno savladao Borusiju u Menhengladbahu i praktično završila posao oko odbrane titule. Strelac je bio Tomas Miler.