ŠIROM EVROPE: "Građanima" buran derbi Mančestera, Alaves i bez KATAIJA pobedio Barsu! (VIDEO+FOTO)

10.09.2016. 15:24
Aleksandar Kolarov
Aleksandar Kolarov / Izvor: Reuters

Najskuplja utakmica u istoriji fudbala.

Najskuplji meč u istoriji fudbala, duel mančesterskih rivala Junajteda i Sitija, duel ekipa koje zajedno vrede više od 600 miliona funti, pripao je "građanima" Aleksandra Kolarova koji su ovom pobedom najavili najozbiljniju kandidaturu za osvajanje titule. Branilac titule u Španiji Barselona se obrukala porazom kod kuće od slabašnog Alavesa za koji nije debitovao Aleksandar Katai.

NIJE MU DAO DA IZVEDE AUT: Navijač zna zašto je Gvardiola "MALTRETIRAO" Runija (VIDEO)

SAMO JE JEDNA MAMA: Zbog nje odbio OGROMAN novac (FOTO)

Siti je od starta mančesterskog derbija preuzeo kontrolu i dominirao na sredini terena. Gosti su poveli preko De Brujnea koji je iskoristio loše postavljanje odbrane Junajteda, izašao sam pred golmana i lako matira De Heu.

Here's howKDB madeit0-1 to Cityin the#ManchesterDerby - #FPL pic.twitter.com/T7AN3SEb3V— FantasyFootyPundits(@FFPundits) September 10, 2016

De Brujne je najzaslužniji i za drugi gol "građana", posle njegovog udarca iskosa sa 15 metara lopta je pogodila stativu i odbila se do Iheanača kojem nije bilo teško da je sa pet metara ubaci u praznu mrežu. Junajted se vratio u igru "ni kriv ni dužan", katastrofalnu grešku debitanta na golu gostiju Klaudija Brava iskoristio je Zlatan Ibrahimović. Bivši reprezentativac Švedske je tako bio strelac i na četrtom uzastopnom premijerligaškom meču od dolaska u klub.

OVO MOŽE SAMO BALOTELI: Na OVAJ način je odlučio da pridobije saigrače u Nici (FOTO)

Whowinshere? #ManchesterDerby pic.twitter.com/ej3iN1fYIw

— FootyGirls(@Footy___Girls) September 10, 2016

U drugom poluvremenu obe ekipe su imale šanse za gol, ali nije bilo pogodaka. Ceo meč za Siti odigrao je reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov.

Arsenal je preokretom i golom Santija Kazorle u četvrtom minutu nadoknade sa penala pobedio Sautempton koji je poveo golom Dušana Tadića. Reprezentativac Srbije je matirao Petra Čeha iz slobodnog udarca, a zamenjen je u 80. minutu. Liverpul je očekivano deklasirao šampiona Lester koji će se, to je već sad jasno, ove sezone boriti za opstanak. Istakao se dvostruki strelac Roberto Firmino, a Marko Grujić je ostao na klupi domaćina.

Barselona je doživela jedan od najsramotnijih poraza u poslednjoj deceniji, poražena je kod kuće od povratnika u elitu Alavesa na čijoj klupi nije bio novajlija iz Crvene zvezde Aleksandar Katai. Opravdanje Barseloni za debakl i veliki korak unazad u odbrani titule prvaka Španije nije i ne sme da bude činjenica da su Leo Mesi i Luis Suarez zaigrali tek u drugom poluvremenu jer je trener Luis Enrike pogrešno procenio da će njegovi izabranici i bez njih dvojice lako savladati goste iz Baskije. Alaves je hrabrom igrom zaslužio pobedu, ali da je strelac izjednačujućeg gola za domaće Žeremi Matje pogodio prazan gol sa pet metara kod rezultata 1:1 u 50. minutu sigurno bi sve bilo drugačije.

Atletiko je posle katastrofalnog starta sezone konačno zaigrao kako zna i ume. Izabranici Dijega Simeonea su u drugom poluvremenu deklasirali ove sezone katastrofalnu Seltu. Konačno se razigrao Antoan Grizman koji je postigao dva gola. Za Seltu je ceo meč odigrao Nemanja Radoja.

Kristijano Ronaldo se posle povrede vratio golom u pobedi Reala 5:2 protiv Osasune. Portugalac je postigao prvi gol na meču i igrao do 66. minuta, ali je veoma blizu povratka u punu snagu i formu. Uz Kristijana Ronalda istakao se i dvostruki asistent Toni Kros.

ŠOKANTNE REČI MILICE DABOVIĆ: Evo kako je STVARNO bilo u Riju (FOTO)