10°C
13.05.2024.
117.1305
108.6856

ŠIROM EVROPE: Kiks Bajerna, poraz Dortmunda, preokret Liverpula, buđenje Čelsija (VIDEO)

01.10.2016. 23:18
Bajern
Bajern / Izvor: Reuters

Iznenađenja širom Evrope.

Bajern je napravio veliki kiks odigravši 1:1 kod kuće protiv Kelna, ali Borusija iz Dortmunda ne samo da nije to iskoristila, već je poražena na gostovanju Bajeru u Leverkuzenu. Liverpul je napravio veliki preokret i slavio u Svonsiju, dok se kriza Vest Hema nastavila.

Klub iz Bavarske je u krizi. Bajern nije uspeo da iskoristi nekoliko šansi, ali generalno igrom nije zaslužio pobedu. Jedini pogodak za Bajern postigao je Džošua Kimih, bio je to njegov već peti gol ove sezone, ali je bod gostima doneo najbolji strelac ekipe Antoni Modest. Ovo je prvi kiks Bajerna u Bundes ligi ove sezone posle pet pobeda u nizu. Srpski fudbaleri Miloš Jojić i Filip Mladenović su meč ispratili na klupi Kelna.

Herta je golovima Vedada Ibiševića savladala Hamburger za koji je ceo meč odigrao Filip Kostić

Čelsi je bez Branislava Ivanovića u timu (ostao na klupi) slavio u Halu golovima u drugom poluvremenu. Strelci su bili Vilijan i Dijego Kosta, a Nemanja Matić je odigrao ceo meč za "plavce". Liverpul je preokretom u nastavku slavio u Svonsiju, a Marko Grujić nije bio ni na klupi gostiju.

Sevilja je golovima Ben Jedera srušila Alaves. Svi srpski fudbaleri u Alavesu su meč počeli sa klupe, ali su sva trojica dobila šansu. Već u prvom poluvremenu Nenad Krstičić i Aleksandar Pantić, koji je upisao i asistenciju, su ušli zbog povređenih saigrača, dok je Aleksandar Katai šansu dobio u 79. minutu, ali nije uspeo da ima značajniji doprinos igri svog tima. Deportivo je golom u nadoknadi meča savladao Sporting iz Hihona, a gol je postigao pomalo zaboravljeni Rajan Babel, nekad član Liverpula.