ŠIROM EVROPE: Liverpul ŠESTICOM na vrh Premijer lige, buđenje "đavola", Barsin preokret (VIDEO+FOTO)

06.11.2016. 17:50 21:21
LivVotf
LivVotf / Izvor: Reuters

Izabranici Jirgena Klopa demolirali Votford.

Liverpul je deklasirao Votford i postao lider Premijer lige zahvaljujući remiju Arsenala i Totenhema i kiksu Mančester sitija. Konačno su se probudili Mančester junajted i Zlatan Ibrahimović, ostvarili su pobedu u Svonsiju. Real je i bez gola Kristijana Ronalda lako pobedio Leganjes, Lajpcig nastavlja da gazi rivale u Bundesligi, dok su u Seriji A Juventus i Milan stigli do pobede na gostovanjima.

Premijer liga ima neočekivanog lidera. Liverpul je posle 11 odigranih kola prvi na tabeli, ekipa sa Enfilda je na najbolji mogući način iskoristila kiks Mančester sitija i remi Arsenala i Totenhema. Zablistao je trio Mane - Kutinjo - Firmino

Mladi reprezentativac Srbije Marko Grujić je meč odgledao sa tribina Enfilda.

Arsenal nije uspeo da pobedi Totenhem iako je u prvom poluvremenu bio mnogo bolji rival. Volkot je čak pogodio i stativu, ali su "tobdžije" do gola stigle tek pošto je Vimer centaršut iz slobodnog udarca skrenuo u sopstvenu mrežu. Izjednačio je povratnik u tim Totenhema Hari Kejn, bio je siguran sa bele tačke posle opravdano dosuđenog penala.

Mančester junajted je kao gost pobedio Svonsi, a konačno je, posle 552 minuta posta, proradio i Zlatan Ibrahimović. Iskusni napadač je bio dvostruki strelac, a njegov prvi gol na meču je bio jubilarni 25 hiljaditi od osnivanja Premijer lige.

Real je lako savladao Leganjes, a zablistao je Geret Bejl. Velšanin je postigao oba gola, a u strelce se upisao i Morata, dok Kristijano Ronaldo ponovo nije postigao gol. Nešto kasnije, Sevilja je ugostila Barselonu, povela golom Vitola, ali na kraju izgubila sa 2:1. Golove su dali Lionel Mesi (500. za Barsu u svim mečevima) i Luis Suarez.

Juventus nije lako slaviu Veroni protiv Kjeva. Mandžukić je u 53. minutu doveo tim iz Torina u vođstvo posle asistencije Kvadrada. Domaći su brzo uzvratili, pa je Serđo Pelisije 13 minuta kasnije iskoristio penal koji je skrivio Lihtštajner. Pobedu je Juventusu doneo Pjanić prelepim golom iz slobodnog udarca.

Saigrači su tako na najlepši način uveličali veliki jubilej Đanluiđija Bufona koji je danas branio 600. put u Seriji A.

Lajpcig je na najbolji mogući način iskoristio kiks Bajerna protiv Hofenhajma, te se posle trijumfa nad Majncom izjednačio sa aktuelnim šampionom na čelu tabele Bundes lige. Do sedmog trijumfa Lajpcig je došao bez ikakvih problema. Domaći su vrlo brzo poveli, već u trećem minutu kad je pogodio Verner, a prednost je duplirao Forsberg. Pred kraj prvog poluvremena svoj drugi, a treći gol za Lajpcig postigao je Verner. Do kraja, Bel je samo postigao počasni pogodak za goste.