ŠIROM EVROPE: Debi Grujića, pobeda Čelsija, ŠESTICA Barse, Iguain odmah strelac (VIDEO+FOTO)

20.08.2016. 23:09
Matic
Matic / Izvor: Reuters

Pobede Čelsija i Mančester sitija.

Marko Grujić je debitovao za Liverpul u neočekivanom porazu "crvenih" u Burnliju, Barselona je sa šest golova u mreži "počastila" Betis,  Čelsi je preokretom savladao Votfdord, Mančester siti je demolirao Stouk, dok je najskuplji fudbaler u istoriji Serije A Gonzalo Iguain na debiju golom doneo pobedu Juventusu protiv Fjorentine.

POČINJE SERIJA A: Može li neko da ugrozi Juventus? (FOTO)

Burnli je posle 11 godina savladao Liverpul, na krilima napadača Endija Greja, asistenta kod prvog i strelca drugog gola. Ekipa Jirgena Klopa doživela je neočekivan poraz posle sjajnog početka sezone i trijumfa na Emirejtsu protiv Arsenala (4:3), ali je u Barnliju potpuno podbacila. Srpski fudbaler Marko Grujić debitovao je za „crvene” u zvaničnim utakmicama, pošto je u 78. minutu zamenio Adama Lalanu.

PARTIZAN NEMA REPREZENTATIVCE: Marko Nikolić je OVAKO objasnio Muslinov izbor (FOTO)

Važnu pobedu, drugu na startu sezone, zabeležio je Čelsi na gostovanju Votforu, pošto je u posleđnjih deset minuta stigao do preokreta. Etjen Kapue je doveo „stršljenove” u vođstvo, ali je prvo rezervista Mišel Batšuaji izjednačio, a velika tri boda doneo Dijego Kosta, drugim golom u sezoni. Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za Čelsi, dok je Nemanja Matić zamenjen u 78.

PRODALI JOŠ JEDNOG IGRAČA: Dinamo će ovog leta zaraditi DESETINE miliona evra! (FOTO)

"Građani" su lako slavili u Stouku i tako potvrdili da će biti najozbiljniji kandidat za titulu. Golgetersku seriju nastavio je Serhio Aguero, a debitantske golove za ekipu Pepa Gvardiole postigao je i rezervista Nolito. Španac je bio dvostruki strelac iako je na terenu proveo manje od pola časa. Ceo meč za Siti odigrao je reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov.

NEĆE DA ĆUTI: Jokanović OŠTAR na jeziku, a ima VELIKI razlog (FOTO)

Barselona je snažno krenula u odbranu titule, deklasirala je kod kuće Betis rezultatom 6:2. Luis Suarez je het-trikom nagovestio da će nastaviti da teroriše golmane tamo gde je stao prošle sezone, a dva gola je postigao i Leo Mesi.

LOŠE VESTI ZA MUSLINA: Srbija OSLABLJENA protiv Irske (FOTO)

Petostruki uzastopni Juventus je pobedio Fjorentinu zahvaljujući golu rezerviste, debitanta, Gonzala Iguaina. "Bucko" se odlično snašao u 75. minutu i postigao gol za pobedu šampiona. Ceo meč za Fjorentinu odigrao je Nenad Tomović, a u finišu meča je dobio žuti karton. Roma je u drugom poluvremenu deklasirala Udineze, Peroti je iskoristio dva penala, a Džeko jedan izborio i plus postigao gol.

ZVANIČNO: Učesnik Lige šampiona ponudio 28 miliona evra za reprezentativca Srbije (FOTO)