ŠIROM EVROPE: Milivojević srušio Liverpul i Grujića, golovi i pobede Brašanca i Ljajića (VIDEO+FOTO)

23.04.2017. 19:24
LukaM
LukaM / Izvor: Reuters

Prvenstva ulaze u finiš.

Bivši fudbaleri Partizana Adem Ljajić i Darko Brašanac postigli su golove koji su doneli pobede njihovim ekipama, dok je Luka Milivojević sa Kristal palasom kao gost srušio Liverpul Marka Grujića, i to posle preokreta. Ljajić je u pobedi Torina 3:1 na gostovanju Kjevu bio strelac prvog gola za Bikove, dok je Brašanac postigao jedini gol za Betis u pobedi na teškom gostovanju protiv Selte, polufinaliste Lige Evrope. Upravo je rival Selte u polufinalu, Mančester junajted, savladao Barnli kao gost 2:0 i ostao u trci za plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope, ali će ga ta pobeda koštati ni manje ni više nego 10 miliona evra. Antoni Marsijal je postigao prvi gol na meču u Burnliju, a 25. u svim takmičenjima za Crvene đavole, čime se automatski aktivirala klauzula  o dodatnih 10 miliona evra koliko će Junajted morati da uplati na račun njegovog bivšeg kluba Monaka.

DRAMA U DERBIJU: Pobeda posle velikog preokreta, presudio jedan napad (FOTO)

USRED BELA DANA: Ubijen zet zvezde Bajerna (FOTO)

Torino Siniše Mihajlovića je kao gost u Veroni pobedio Kjevo 3:1, a Leteće magarce je 8. golom u Seriji A ove sezone načeo Adem Ljajić. Saša Lukić nije konkurisao za postavu Bikova, dok je za domaće ceo meč odigrao Ivan Radovanović. Gol Adema Ljajića pogledajte OVDE.

STRAŠAN UDARAC ZA BARSELONU: Katalonci DESETKOVANI u El klasiku (FOTO)

Lacio je deklasirao buduće drugoligaše iz Palerma, a prvih pet golova postigao je za 26 minuta igre. Rekord Serije A postavio je Balde Keita, koji je postigao tri gola u razmaku od pet minuta, što je najbrži het-trik u 21. veku, kada je u pitanju najjači rang italijanskog fudbala. Potop Sicilijanaca najavio je Ćiro Imobile sa dva ekspresna pogotka, dok je čast budućeg člana Serije B sačuvao Andrea Rispoli u nastavku meča, koji je postigao dva gola u razmaku od šest minuta. Sergej Milinković Savić je igrao za Lacio do 70. minuta, dok su Dušan Basta i Filip Đorđević ostali na klupi domaćina.

ZA ISTORIJU FUDBALA: Gvardiola uradio što NIKO NIKADA pre njega nije (FOOTO)

Betis je kao gost pobedio Seltu koja je očigledno sve misli bacila na Ligu Evrope preko koje želi da dođe do Lige šampiona eventualnim osvajanjem trofeja. Jedini gol (pogledajte OVDE) na meču postigao je Darko Brašanac

ZAKUVALO SE: Čelnik Vojvodine žestoko isprozivao Partizan posle dešavanja u Humskoj (FOTO)

Kristal palas je napravio veliko iznenađenje pobedivši Liverpul na Enfildu, i to posle preokreta. Domaćin je poveo preko Kutinja, ali se napadač gostiju Kristijan Benteke sa dva gola osvetio nekadašnjem klubu za loš tretman i doneo pobedu Orlovima vrednu opstanka u eliti. Luka Milivojević je odigrao ceo meč za goste i zaradio javnu opomenu sredinom drugog poluvremena. Marko Grujić je igrao za Liverpul od 84. minuta i uspeo je da dobije žuti karton zbog preoštrog starta u 89. minutu.

DISCIPLINSKA KOMISIJA NE GUBI VREME: Partizanu se sprema OVAKVA KAZNA zbog skandiranja navijača

Mančester junajted je pobedio Barnli 2:0 i ostao u trci za poziciju broj četiri kola vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, a Marsijal je postigao prvi gol za Đavole u 21. minutu. To je njegov 25. gol za Đavole i prema uslovima transfera iz Monaka 2015. godine, engleski klub će morati da isplati novac francuskom klubu. Transfer je u to vreme vredeo 50,7 miliona evra, uz klauzulu u ugovoru od 10 miliona, koliko će Junajted isplatiti Monaku kada Marsijal postigne 25 golova. Takođe, ako Marsijal za vreme boravka u Junajtedu bude nominovan za Zlatnu loptu, engleski klub će platiti Monaku 10 miliona evra, a ako 21-godišnji napadač bude odigrao 25 utakmica za reprezentaciju Francuske, Junajted će platiti još 10 miliona. Marsijal je do sada odigrao 15 utakmica za Francusku, pa je izvesno da će Đavoli sledeće ili 2019. godine morati da plate još 10 miliona evra klubu iz Monte Karla.

DRUŠTVENE MREŽE GORE: NAJVRELIJA navijačica Partizana SKROZ GOLA! (HOT VIDEO)

ČUDOTVORAC: Markec heroj TIGROVA (VIDEO)