ŠIROM EVROPE: Lazović RAZBIO Juventus, SMS strelac, novi kiksevi Barse i "đavola" (VIDEO+FOTO)

27.11.2016. 17:10
JuveDjen
JuveDjen / Izvor: Reuters
Trka za titulu u Seriji A neočekivano postala zanimljiva.

Đenova je uz asistenciju Darka Lazovića nanela poraz petostrukom uzastopnom šampionu Juventus, Sergej Milinković Savić je postigao jedini gol za Lacio u pobedi u Palermu, dok je Alaves bez Aleksandra Kataija kao gost iznenadio Viljareal. Mančester junajted je ponovo izgubio dva boda odigravši 1:1 kod kuće protiv Vest Hema, dok su Arsenal i Sautempton stigli do važnih pobeda, dok je Barselona istim rezultatom okončala meč na gostovanju Sosijedadu i sad ulazi u El Klasiko koji je na programu sledeće subote sa čak šest bodova manje od lidera Reala.

Sin Dijega Simeonea Đovani je sa dva gola bio najzaslužniji za pobedu Đenove protiv umornog i desetkovanog povredama Juventusa. Asistent za drugi gol Simeoneu bio je nekadašnji kapiten Zvezde Lazović koji je odlično centrirao sa desne strane. Nikola Ninković je meč odgledao sa klupe Đenove.

Lacio je golom Sergeja Milinkovića Savića, posle asistencije Dušana Baste, minimalno slavio u Palermu i tako nastavio da se bori za treće mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Milinković-Savić i Basta su odigrali ceo meč, dok je Filip Đorđević ušao u igru u 66. minutu.

Mančester junajted baš nema sreće. "Crveni đavoli" su u svim aspektima igre nadigrali Vest Hem, ali su morali da se zadovolje samo bodom. Klubu sa Old Traforda ovo je najgori start od osnivanja Premijer lige, sa osvojenih samo 19 bodova u 13 odigranih kola.

Prvi put od osnivanja Premijer lige Mančester junajted nije pobedio na četiri uzastopne utakmice na domaćem terenu.

Arsenal je predvođen dvostrukim strelcem Aleksisom Sančezom lako pobedio Bornmut i tako nastavio trku za titulu. Sautempton je i bez povređenog Dušana Tadića pobedio Everton na čijoj klupi sedi bivši menadžer "svetaca" Ronald Kuman. Gol Čarlija Ostina u prvom minutu bio je dovoljan za slavlje "svetaca".

Šalke je pobedio Darmštat u Gelzenkirhenu iako je gost poveo već u šestom minutu preko Marsela Helera, da bi Šalke u 26. stigao do izjednačenja pogotkom Seada Kolašinca. Šalke je već u 28. minutu mogao do preokreta, ali je golman Darmštata Mihael Eser odbranio jedanaesterac Maksimu Čupo-Motingu. Kamerunski napadač u drugom poluvremenu se iskupio za promašeni jedanaesterac, pa je u 60. minutu doveo Šalke do prednosti, da bi Alesandro Šopf u 90. potvrdio pobedu domaćina. Srpski reprezentativac Matija Nastasić odigrao je ceo meč za Šalke.

Barselona je odigrala 1:1 na Anoeti, ali Sosijedad je taj koji žali za pobedom. Domaćinu je u finišu meča poništen regularan gol, sudije su drastično oštetile domaćina. Dvostruki uzastopni šampion Španije će tako u El Klasiko protiv Reala sledeće subote sa čak šest bodova minusa. Viljareal gubi korak sa vodećima, neočekivano je poražen kod kuće od Alavesa, a meč je rešen u prvih 20 minuta jer su već tad gosti postigli dva gola. Aleksandar Pantić je odigrao ceo meč za Alaves i dobio i žuti karton, Aleksandar Katai je utakmicu odgledao sa klupe, dok Nenad Krstičić nije bio u protokolu. Atletiko je ubedljivo slavio protiv Osasune u Pamploni, ali sve je moglo da bude drugačije da je kod rezultata 0:0 Roberto Tores iskoristio penal za domaćina.

PREMIJER LIGA, 13. KOLO:

Nedelja:

Votford – Stouk 0:1

(Gomeš 29. autogol)

Arsenal – Bornmut 3:1

(Aleksis Sančez 12, 90+1, Volkot 53 - Vilson 23. penal)

Lester - Midlzbro 2:2

(Marez 34. penal, Slimani 90+4. penal - Negredo 13, 71)

Liverpul - Sanderlend 2:0

(Oridži 75, Milner 90+1. penal)

Svonsi - Kristal Palas 5:4

(Sigurdson 36, Fer 66, 68, Ljorente 90+1, 90+3 - Zaha 19, Tomkins 75, Kork 82. autogol, Benteke 84)

Čelsi - Totenhem 2:1

(Pedro 45, Mozes 52 - Eriksen 11)

TABELA: Čelsi 31, Liverpul 30, Mančester siti 30, Arsenal 28, Totenhem 24, Mančester junajted 20, Everton 19, Votford 18, Sautempton 17, VBA 17, Stouk 16, Bornmut 15, Burnli 14, Lester 13, Midlzbro 12, Vest Hem 12, Kristal palas 11, Hal 11, Svonsi 9, Sanderlend 8.

BUNDESLIGA, 12. KOLO:

Nedelja:

Šalke - Darmštat 3:1

(Kolašinac 26, Čupo-Moting 60, Šopf 90 - Heler 6)

Hamburger - Verder 2:2

(Gregorič 3, 28 - Bartels 14, Gnabri 45)

Ingolštat - Volfzburg 1:1

(Jung 31 - Kaliđuri 78)

Ajntraht - Borusija Dortmund 2:1

(Husti 46, Seferović 79 - Obamejang 78)

Bajern Minhen - Bajer Leverkuzen 2:1

(Tijago Alkantara 30, Humels 56 - Ćalhanoglu 35)

Petak:

Frajburg - Lajpcig 1:4

(Niderlehner 15 - Keita 2, Verner 21, 35, Zabicer 79)

TABELA: Lajpcig 30, Bajern 27, Ajntraht 24, Herta 24, Keln 22, Hofenhajm 22, Borusija D. 21, Majnc 17, Šalke 17, Bajer Leverkuzen 16, Frajburg 15, Augzburg 13, Borusija M. 13, Vofzburg 10, Darmštat 8, Verder 8, Ingolštat 6, Hamburger 4.

LA LIGA, 13. KOLO:

Nedelja:

Viljareal - Alaves 0:2

(Ibaj Gomez 8, Kamarasa 17)

Osasuna - Atletiko 0:3

(Godin 36, Gameiro 37, Fereira-Karasko 90)

Malaga - Deportivo 4:3

(Mičel Santos 21. penal, 56, Sandro 40, Ontiveros 90+2 - Borhes 3. penal, 82, Andone 72)

Real Madrid - Sporting Hihon 2:1

(Kristijano Ronaldo 5. penal, 18 - Karmona 35)

Espanjol - Leganjes 3:0