ŠIROM EVROPE: Ronaldo zgazio Atletiko, blamaža Barselone, Bajern pao u Dortmundu (VIDEO+FOTO)

19.11.2016. 15:49
Ronaldo
Ronaldo / Izvor: Reuters

Kataloncima nisu pomogla ni dva igrača više.

Kristijano Ronaldo je 39. het-trikom u dresu Reala doneo pobedu na gostovanju gradskom rivalu Atletiku, a tri boda dobijaju dodatnu težinu pošto se ranije Barselona obrukala remijem bez golova kod kuće protiv Malage. Mančester junajted je vodio do 90. minuta u derbiju 12. kola Premijer lige, ali je Arsenal golom rezerviste Olivijea Žirua stigao do remija 1:1 na Old Trafordu, Jaja Ture je odigrao prvi meč ove sezone i sa dva gola doneo pobedu Mančester sitiju protiv Kristal palasa, dok je Borusija je u Dortmundu minimalno pobedila večitog rivala Bajern.

Predvođen Kristijanom Ronaldom Real je pregazio Atletiko u poslednjem ligaškom gradskom derbiju odigranom na Visente Kalderonu. Portugalcu je to bio 39. het-trik u dresu Reala koji je sad usamljen na čelu tabele sa četiri boda prednosti u odnosu na Barselonu kojoj gostuje za dve nedelje.

Barselona se bez suspendovanog Luisa Suareza i povređenog Lea Mesija obrukala odigravši bez golova kod kuće protiv Malage čime je napravila džinovski korak unazad u trci za titulu. Malaga je okončala meč sa devetoricom, u 69. minutu je pocrveneo Dijego Ljorente, a u sedmom minutu nadoknade meča i Huan Karlos.

Sevilja je do 87. minuta gubila 1:2 od Deportiva u gostima i činilo se da će konačno tim iz La Korunje skinuti skalp nekom od favorita ove sezone. Ali, Andalužani su za samo šest minuta napravili veliki preokret načinili čudo. Najpre su u 87. minutu golom Vitola izjednačili, a pobedu im je u trećem minutu nadoknade obezbedio Merkado.

Žoze Murinjo ovog puta nije u skladu sa tradicijom pobedio Arsena Vengera iako je Mančester junajted bio nadomak pobede. Portugalski stručnjak je "poludeo" desetak minuta pre kraja poluvremena kad je Antonio Valensija pao u kaznenom prostoru gostiju, ali je sudija Andre Mariner samo odmahnuo rukom i tako žestoko iznervirao Murinja i navijače Junajteda.

Minut kasnije Junajted je imao najbolju šansu u prvom poluvremenu. Mata je ispred kaznenog prostora poslao dijagonalu po zemlji, ali je Čeh uspeo da loptu izbaci u korner. Potom je Marsijal bio u lepoj prilici, ali je ponovo zablistao golman Arsenala.

Murinju se u nastavku meča isplatilo uvođenje Vejna Runija u igru. Ander Herera je  prošao po desnoj strani i dodao loptu do sredine kaznenog prostora gde je sam bio Huan Mata koji je natrčao na loptu i udarcem iz pvre je zakucao u mrežu u 68. minutu. Delovalo je da će "đavoli" da se raduju minimalcu, ali im je planove pokvario rezervista Olivije Žiru, koji je pogotkom u 89. doneo veliko bod Arsenalu.

Kakav povratak Jaja Turea u startnu postavu Mančester sitija. Izvinio se Pepu Gvardioli zbog reči svog menadžera, ovaj ga je vratio u tim, a on je doneo tri boda Građanima na gostovanju Kristal palasu u Londonu. Jaja Ture je pogađao u 39. i 83. minutu za tri boda, između ta dva gola izjednačenje domaćinu doneo je Konor Vikam. Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za "građane".

Liverpul je u meču u kojem se mreže nisu tresle, osvojio samo bod na gostovanju Sautemptonu. Za domaće nije igrao povređeni Dušan Tadić, dok je kod gostiju Marko Grujić meč presedeo na klupi. Totenhem je preokretom u poslednjih pet minuta, golovima Harija Kejna, pobedio Vest Hem i zadržao priklučak sa vodećim ekipama.

Juventus je lako kod kuće deklasirao slabašnu Peskaru, dok je Napoli pobedio u Udinama u meču koji je reprezentativac Srbije Nikola Maksimović odgledao sa klupe. Kjevo je kod kuće minimalno savladao Kaljari, a ceo meč za domaćina odigrao je nekadašnji reprezentativac Srbije Ivan Radovanović koji je dobio žuti karton.

U derbiju nemačkog prvenstva Borusija je u Dortmundu golom Pjera Emerika Obamejanga minimalno pobedila Bajern i zakuvala trku za titulu. Domaćin je zasluženo slavio protiv indisponiranih gostiju.

Everton – Svonsi 1:1

(Koleman 89 – Sigurdson 41. jedanaesterac)

Totenhem – Vest Hem 3:2

(Vinks 51, Kejn 89, 90+1. penal - Antonio 24, Lancini 68. penal)

Nedelja:

Midlzbro – Čelsi (17)

Ponedeljak:

VBA – Burnli (21)

TABELA: Liverpul 27, Mančester siti 27, Čelsi 25, Arsenal 25, Totenhem 24, Mančester junajted 19, Everton 19, Votford 18, Bornmut 15, Burnli 14, Sautempton 14, VBA 13, Stouk 13, Lester 12, Midlzbro 11, Kristal palas 11, Vest Hem 11, Hal 10, Sanderlend 8, Svonsi 6.

LA LIGA, 12. kolo:

Subota:

Deportivo – Sevilja 2:3

(Babel 1, Andone 42 – Nzonzi 44, Vitolo 87, Merkado 90+2)

Leganjes – Osasuna (20.45)

TABELA: Real 30, Barselona 26, Sevilja 24, Viljareal 22, Atletiko Madrid 21, Sosijedad 19, Eibar 18, Bilbao 17, Selta 17, Las Palmas 16, Malaga 16, Betis 14, Alaves 13, Espanjol 12, Valensija 10, Deportivo 10, Leganjes 10, Sporting 9, Osasuna 7, Granada 4.

Milan – Inter (20.45)

TABELA: Juventus 33, Roma 26, Milan 25, Napoli 24, Lacio 22, Atalanta 22, Torino 19, Kjevo 18, Fjorentina 17, Inter 17, Đenova 16, Kaljari 16, Udineze 15, Samdporija 15, Bolonja 13, Sasuolo 13, Empoli 10, Peskara 7, Palermo 6, Krotone 5.

BUNDESLIGA 11. kolo:

Volfzburg – Šalke 0:1 (Gorecka 82)

Borusija Menhengladbah – Keln 1:2

(Štindl 32 – Modeste 59, Rise 90+1)

Majnc – Frajburg 4:2

(Bungert 15, Mali 20. jedanaesterac, Bel 82, Onisivo 90+5 – Grifo 67, Petersen 85)

Augzburg – Herta 0:0

Darmštat – Ingolštat 0:1

(Hartman 68)

Borusija Dortmund – Bajern 1:0

(Obamejang 11)

Petak:

Bajer Leverkuzen – Lajpcig 2:3 (Kampl 1, Brandt 45+2 – Bumgartlinger 4. autogol, Forsberg 67, Orban 81)